• DOLAR
  %-0,39
 • EURO
  %1,04
 • ALTIN
  %0,91
 • BIST
  %-0,05
Ordu Büyükşehir Karla Mücadele Ordusu İş Başında

Ordu Büyükşehir Karla Mücadele Ordusu İş Başında

Ordu’da aralıklarla devam eden kar yağışının etkili olduğu bölgelerde ekipleriyle yol açma çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, dün akşam saatleri itibarıyla kapalı olan onlarca mahalle yolunu ulaşıma açtı. Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, karla mücadele sürecinde birçok hastayı da tedavisinin yapılması için sağlık kuruluşlarına ulaştırdı. 18 HASTA SAĞLIK KURULUŞLARINA ULAŞTIRILDI Kış aylarıyla birlikte zaman zaman yoğunlaşan […]

Ordu’da aralıklarla devam eden kar yağışının etkili olduğu bölgelerde ekipleriyle yol açma çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, dün akşam saatleri itibarıyla kapalı olan onlarca mahalle yolunu ulaşıma açtı. Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler, karla mücadele sürecinde birçok hastayı da tedavisinin yapılması için sağlık kuruluşlarına ulaştırdı.

18 HASTA SAĞLIK KURULUŞLARINA ULAŞTIRILDI

Kış aylarıyla birlikte zaman zaman yoğunlaşan ve bölgemizi de etkisi altına alan kar yağışı, Büyükşehir ekiplerinin 7/24 verdiği hizmet sonrasında çile olmaktan çıktı. 350 personel, 282 araç ve iş makinesiyle karla mücadelesini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, son iki gündür özellikle yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışıyla birlikte kapanan yolları açarak 18 hastayı sağlık kuruluşlarına ulaştırdı ve 14 cenazenin defin işlemine de yardımcı oldu.

KAR YÜKSEK KESİMLERDE ETKİLİ OLDU

Başkan Enver Yılmaz, dün akşam saatleri itibarıyla kapalı olan 87 mahalle yolunun büyük bir bölümünün ulaşıma açıldığını belirterek, “Akşam saatlerinden itibaren toplam 2.300 km yol açıldı. Özellikle Altınordu, Perşembe ve Fatsa ilçelerimizin yüksek kesimlerinde 50 cm olan kar kalınlığı Çatalpınar ve Çamaş ilçelerinde yer yer 65 cm’yi buldu. İl genelinde ise ortalama kar kalınlığı 30 cm” dedi.

ÇAĞRI MERKEZİ NUMARASI: 444 1 452

Vatandaşların olumsuz herhangi bir durumda Büyükşehir Belediyesinin 444 1 052 no’lu çağrı merkezini arayabileceğini söyleyen Başkan Yılmaz, “Hemşehrilerimizin bu konuda bizlere destek olmasını ve asılsız ihbarlarda bulunulmamasını arzu ediyoruz. Kar yağışının yoğun olduğu bölgelere gitmek için yola çıkan vatandaşlarımızın araçlarında kış lastiği, zincir ve çekme halatı bulundurmasını istiyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır