• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Ordu Bal Ormanları Hizmete Açıldı

Ordu Bal Ormanları Hizmete Açıldı

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) önemli bir geçim kaynağı olan bal için bütün yurtta çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Giresun ve Ordu’da toplam 7 bin 810 dekarlık alanda iki yeni bal ormanı hizmete açıldı. Yeni açılan 6 bin 770 dekarlık Tirebolu Tekkeköy Bal Ormanı ile 1.040 dekarlık Mesudiye Sarıçiçek Bal Ormanları’nda coğrafi […]

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) önemli bir geçim kaynağı olan bal için bütün yurtta çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Giresun ve Ordu’da toplam 7 bin 810 dekarlık alanda iki yeni bal ormanı hizmete açıldı.

Yeni açılan 6 bin 770 dekarlık Tirebolu Tekkeköy Bal Ormanı ile 1.040 dekarlık Mesudiye Sarıçiçek Bal Ormanları’nda coğrafi koşullara uyumlu ancak mevcudiyeti az olan türlerde 28 bin adet bol çiçekli bitki dikimi yapıldı. Dikimi yapılan bitkiler arasında odunsu ve otsu türler yer alıyor.

“Bal Ormanları Tabiat ve Milli Gelir İçin Oldukça Önemli”

Bal ormanı sayısının Giresun’da 8’e, Ordu’da ise 6’ya yükseldiğini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Bal ormanları arıcılığın ve biyolojik çeşitliliğin korunarak, gelecek nesillere aktarılması, orman köylüsüne ve dolayısıyla ülke ekonomisine kaynak sağlanması, sürdürülebilir gıda güvenliği ile verimsiz alanlarda erozyonun önlenmesi açısından oldukça önemli. Bu maksatla Bakanlığımız çalışmalarına hız kesmeden devam edecek” dedi.

HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır