Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu 2. OSB Kamulaştırma Çalışmaları Devam Ediyor

Ordu 2. OSB Kamulaştırma Çalışmaları Devam Ediyor
  • EKONOMİ / GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 02 Ocak 2018
  • Ordu 2. OSB Kamulaştırma Çalışmaları Devam Ediyor için yorumlar kapalı
  • 359 KEZ OKUNDU

Altınordu ilçesi Karaağaç Mahallesi ile Ulubey ilçesi Güzelyurt ve Eymür Mahallesi sınırları içerisinde kurulacak olan Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesi için Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Başkan Enver Yılmaz, şu ana kadar 1.034 hisse sahibiyle uzlaşma sağlandığını söyledi.

YAKLAŞIK 800 DÖNÜM ALAN ÜZERİNE KURULACAK

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yaklaşık 800 dönümlük alan üzerine kurulacak olan 2. Organize Sanayi Bölgesinin Ordu ilinin gelişimi için son derece önemli bir yatırım olduğunu ve en az 30 bin kişiye iş imkânı sağlanacağını ifade etti.

KAMULAŞTIRMA ÇALIŞMALARINI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YÜRÜTÜYOR

2. OSB’yle ilgili kamulaştırma çalışmalarının Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı adına Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütüldüğünü belirten Başkan Yılmaz, “Arkadaşlarımız kamulaştırmayla ilgili çalışmaları hızlı bir şekilde yürütüyor. Kamulaştırma işlemleri tamamlanan mülkiyetlere ait hisseler, Ordu 2. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kuruluna bildiriliyor ve Bakanlık tarafından hak sahiplerine ödeme yapılıyor” dedi.

1.034 HİSSE SAHİBİYLE UZLAŞMA SAĞLANDI

Başkan Enver Yılmaz, şimdiye kadar 1.034 hisse sahibi ile uzlaşma sağlandığını ifade ederek, “Söz konusu alanda 104 adet taşınmaza ait toplam 1.574 hisse var. Bu hisselerin sahipleri ve adreslerini tek tek tespit ederek uzlaşmaya davet ediyoruz. Şu anda hisse sahiplerinden 1.034 hissedar ile uzlaşma sağlandı. 903 adet hisseyle ilgili değişiklik, tapuya bildirilerek 164 hissenin tapu işlemleri sonuçlandırıldı. 207 hisse sahibi vefat etmiş olup, hayatta olmayan hissedarların mirasçıları ve adreslerinin tespit çalışmaları ise devam ediyor. Yaşamını yitirmiş olan bu kişilerin ikinci, üçüncü, belki de dördüncü kuşak varislerine en kısa sürede ulaşarak kamulaştırma çalışmalarını sonuçlandırmak istiyoruz” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: