Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ömer Okumuş; Memur-Sen İş Bırakma Eylemi Yaparsa Destekleriz

Ömer Okumuş; Memur-Sen İş Bırakma Eylemi Yaparsa Destekleriz
  • EĞİTİM / EKONOMİ / GENEL
  • 16 Ağustos 2017
  • Ömer Okumuş; Memur-Sen İş Bırakma Eylemi Yaparsa Destekleriz için yorumlar kapalı
  • 649 KEZ OKUNDU

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Ordu Şube Başkanı Ömer Okumuş hükümet tarafından 2018 ve 2019 yılları için verilen zam teklifini eleştirdi. Okumuş 1 milyona yaklaşan üyeye sahip Memur-Sen’in iş bırakma eylemi yapması durumunda gereken desteği de vereceklerini açıkladı.

Ömer Okumuş; Memur-Sen iş bırakma eylemi yaparsa destekleriz

14 Ağustos Pazartesi günü zam teklifini sunacağını açıklayan Kamu İşveren Heyeti, 2018-2019 yıllarını kapsayan Toplu Sözleşme görüşmelerinde 2018 yılı ve 2019 yılı için memura verilecek zam teklifini sundu. 2018 yılında 3+3, 2019 yılında ise 3+3 şeklinde zam teklifinde bulunan heyetin teklifi eleştiri oklarının hedefi oldu.

ÖMER OKUMUŞ; MEMURLARA SAYGISIZLIKTIR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen şUBE Başkanı Ömer Okumuş tarafından yapılan açıklamada hükümet adına verilen zam teklifinin 20 milyon kişiye büyük saygısızlık olduğu belirtildi. Gerek kamu çalışanları gerekse de onların aileleri için bu teklifin kabul edilemez olduğunu vurgulayan Okumuş, toplu sözleşme görüşmeleri masasında bu teklifin telaffuz edilmesini doğru bulmadığının altını çizdi. Öğretmen, doktor, polis, kamu çalışanı memurlar için bugün Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından hükümetin zam teklifi sunulmuştu.

SENDİKACILIK BERABER MÜCADELE ETMEKTİR

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Okumuş hükümetin teklifini eleştirirken bunda sorumluluk payının yetkili sendikada da olduğunu belirtti. Toplu sözleşme görüşmelerinde masada sendikacılığın da önemli olduğuna değinen Okumuş, Memur-Sen’in talepleri arasında yer alan ve yetkili sendika üyelerine fazla toplu sözleşme ikramiyesi verilmesi maddesini hatırlattı. Bu tarz ayrımcılık içeren tekliflerle toplu sözleşme masasına oturulduğu takdirde önlerine konulan 3+3 zammın şaşırtıcı olmayacağını belirten Ömer Okumuş, “bütün kamu çalışanlarına hak aramak yerine, beraberce mücadele etmek yerine “Sendikamın kasası dolsun” diye dayanışma aidatı talep edersen yüzde 3+3 ile muhatap olursun” ifadesini kullandı.

MEMUR-SEN İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPARSA DESTEKLERİZ

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Ömer Okumuş yetkili sendikaların derslerine iyi çalışması gerektiğini belirtirken, Memur-Sen’in bu konuda yapacağı iş bırakma eylemine destek vereceklerini açıkladı. Ömer Okumuş, sendikacılığın tuttuğunu koparmak olduğunu, siyasi partinin kuruluş yılı ile yapılan hesabın sendikacılık üslubu olmadığını ifade etti. Hükümetten memur için istediğini istemesini bileceksin diyen Ömer Okumuş, 1 milyon üyeye sahip Memur-Sen tarafından iş bırakma eylem kararı alınması halinde Türkiye Kamu-Sen olarak yapılacak iş bırakma eylemini destekleyeceklerini açıkladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: