Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ölçü ve Tartıların Muayene Beyanlarına Başlandı

Ölçü ve Tartıların Muayene Beyanlarına Başlandı
  • EKONOMİ / GENEL
  • 04 Ocak 2018
  • Ölçü ve Tartıların Muayene Beyanlarına Başlandı için yorumlar kapalı
  • 280 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi Periyodik Olarak Yapılan Ölçü Ve Tartıların Muayene Sürecine İlişkin Başavuruları Almaya Başladı

Altınordu Belediyesi tarafından yürütülen çalışma kapsamında ticari amaç için kullanılan ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayeneleri için başvuralar 1 Ocak itibari ile başlarken son tarih ise 28 Şubat 2018 olarak belirlendi.

ORDU'DA TERAZİLERE DENETİM ALTINORDU BELEDİYESİ TARAFINDAN ÖLÇÜ VE ÖLÇÜ ALETLERİ DENETLENİYOR

Altınordu Belediyesi, 3516 Sayılı “Ölçüler ve Ayar Kanunu” gereğince ticari amaçla kullanılan, ölçü ve ölçü aletlerinin periyodik muayene işlemlerine başladı. Yapılan uygulamada esnafların kullandığı 2 ton’a kadar olan ölçü ve ölçü aletleri, masa terazileri, asma teraziler, tek kollu kantarlar, ibreli teraziler, üretici ve pazarcılar tarafından kullanılan 3. ve 4. sınıf elektronik teraziler ile ahşap terzi metreleri gibi ölçü araçlarının muayenesi yapılacak. Muayene dönemi gelen ölçü ve tartı araçları sebebi ile Altınordu, Gölköy ve Gürgentepe ilçelerinde ticari faaliyet gösteren esnaflar, ceza almamak için 28 Şubat 2018 tarihine kadar Altınordu Belediyesi Ölçü ve Ayar Memurluğuna başvurarak işlemlerini yaptırabilecek.

Başvurular Altınordu Belediyesi Ölçü Ve Ayar Memurluğuna Yapılacak

Konuya ilişkin Altınordu Belediyesi Ölçü ve Ayar Memurluğundan esnafın bilgi sahibi olması için bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene süresi iki yıldır. Damga süresini doldurmuş tartı aletlerinin periyodik muayeneleri için, kullanıcılar tarafından sürenin dolduğu yılı takip eden yılın Ocak ayının başından Şubat ayının sonuna kadar periyodik muayene için dilekçe verilmesi gerekir. Tartı aleti kullanıcıları tarafından periyodik muayene için tartı aletinin tipi, markası, seri numarası, sınıfı ve kapasitesinin yer aldığı dilekçeyle grup merkezi, belediye ölçüler ve ayar memurluklarına müracaat edilir. Muayene için müracaatta bulunanlara, müracaat edildiğini gösteren bir belge alınması gerekir. Grup merkezi belediye ölçüler ve ayar memurlukları muayeneler için bir program düzenler ve muayeneleri gerçekleştirir. Altınordu ilçesi başta olmak üzere Gölköy ve Gürgentepe ilçelerinde ticari faaliyette bulunan işletmeler, damga süresi dolmuş olan ölçü ve tartı aletlerinin muayeneleri için beyannamelerini Altınordu Belediyesi Ölçü ve Ayar Memurluğuna 28 Şubat 2017 tarihine kadar müracaat ederek verebilecekler.”

ORDU'DA TERAZİLERE DENETİM ALTINORDU BELEDİYESİ TARAFINDAN ÖLÇÜ VE ÖLÇÜ ALETLERİ DENETLENİYOR

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: