Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ölçü ve Tartı Aletleri Beyanname Dönemi Başladı

Ölçü ve Tartı Aletleri Beyanname Dönemi Başladı
  • GENEL
  • 10 Ocak 2017
  • Ölçü ve Tartı Aletleri Beyanname Dönemi Başladı için yorumlar kapalı
  • 238 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Altınordu Belediyesi, ölçü ve tartı aletlerinde beyanname dönemi ile ilgili esnafları bilgilendirdi.

Altınordu Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene süresi iki yıldır. Damga süresini doldurmuş tartı aletlerinin periyodik muayeneleri için, kullanıcılar tarafından sürenin dolduğu yılı takip eden yılın Ocak ayının başından Şubat ayının sonuna kadar periyodik muayene için dilekçe verilmesi gerekir. Şubat ayının son günü tatile rastladığı takdirde müracaat sonraki ilk iş gününün mesai bitimine kadar yapılabilir. Tartı aleti kullanıcıları tarafından periyodik muayene için tartı aletinin tipi, markası, seri numarası, sınıfı ve kapasitesinin yer aldığı dilekçeyle grup merkezi belediye ölçüler ve ayar memurluklarına müracaat edilir. Muayene için müracaatta bulunanlara, müracaat edildiğini gösteren bir belge alınması gerekir. Grup merkezi belediye ölçüler ve ayar memurlukları muayeneler için bir program düzenler ve muayeneleri gerçekleştir. Altınordu ilçemiz başta olamak üzere, Ulubey,Kabadüz,Mesudiye,Perşembe ve Gülyalı ilçelerimizde ticari faaliyette bulunan işletmeler, damga süresi dolmuş olan ölçü ve tartı aletlerinin muayeneleri için beyannamelerini belediyemiz mali hizmetler müdürlüğü, gelir şefliği ölçü ve ayar memurluğuna 28 Şubat 2017 tarihleri arasında müracaat ederek verebilirler” ifadelerine yer verildi.

 ZORUNLU OLAN ÖLÇÜ AYARLARI

Grup Merkezi Altınordu Belediyesi Ölçüler ve Ayar Memurluklarına dilekçeyle müracaat bulunması zorunlu olan tartı ve tartı aletleri aşağıda verilmiştir.

Belediyeye Ait Muayeneler;

a) Uzunluk ölçüleri (tek parçalı ağaç metreler),

b) Akıcı maddeler için hacim ölçüleri,

c) Kuru taneli maddeler için hacim ölçüleri,

d) 5 kg’a kadar (5 kg dahil) hassas olmayan kütle ölçüleri,

e) Yay ve elektronik tertibatı bulunmayan maksimum kapasitesi 2000 kg’a kadar (2000 kg dahil) mekanik tartı aletlerinden;

1) Masa terazileri,

2) Asma teraziler,

3) Tek kollu kantarlar,

4) İbreli teraziler,

f) Maksimum kapasitesi 2000 kg’a kadar (özelliksiz) elektronik tartı aletlerinin (barkotlu ve bilgisayara bağlana bilen elektronik terazi ve tartılar hariçtir).

Altınordu Belediyesi Grup Merkezi Belediye Ölçüler ve Ayar Memurluğu’na müracaat edebilecek.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ