• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Oktay Çanak, Ordu Ulaşımda Çağ Atladı

Oktay Çanak, Ordu Ulaşımda Çağ Atladı

Ak Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak: “Ordu İli Ulaşım Alanında Son 15 Yılda Çağ Atladı” “Yıllar önce çamurlu yollarda araçların geçmediği, hatta yük katırlarının bile geçemediği yollardan bugün asfalt kaplı yollara ulaştık. Halen inşaatı süren veya programa aldığımız yeni yollarla yeni yatırımlarla Ordu’nun ulaşımdaki standartını her geçen gün yükselteceğiz” AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, […]

Ak Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak: “Ordu İli Ulaşım Alanında Son 15 Yılda Çağ Atladı”

“Yıllar önce çamurlu yollarda araçların geçmediği, hatta yük katırlarının bile geçemediği yollardan bugün asfalt kaplı yollara ulaştık. Halen inşaatı süren veya programa aldığımız yeni yollarla yeni yatırımlarla Ordu’nun ulaşımdaki standartını her geçen gün yükselteceğiz”

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, son 15 yılda Ordu’nun özellikle ulaştırma alanında büyük atılımlar yaptığını belirterek, “Ordu ili ulaşım alanında son 15 yılda çağ atladı” dedi.

Karadeniz Bölgesi’nin coğrafi ve fiziki durumu sebebiyle Ordu insanının geçmişte en büyük sıkıntısının yol olduğunu, bu sebeple birçok acıların yaşandığını hatırlatan AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, özellikle bölünmüş yol ve standartı yüksek yollara ağırlık verdiklerine dikkat çekti.

“ORDU’NUN ULAŞIM STANDARTI YÜKSELECEK”

İktidara geldikten sonra ilk olarak Karadeniz Sahil Yolu kapsamında Ordu geçişini tamamladıklarını, ardından birçok acı hatıralarını bulunduğu eski sahil yolunun yerine Fatsa-Altınordu arasında çevre yolu inşa edildiğini hatırlatan Milletvekili Çanak, “Toplam uzunluğu 13.5 km olan Ünye Çevre Yolu tamamlanarak hizmete açılırken, halen Dereyolu olarak adlandırdığımız Ordu-Mesudiye arasındaki yolun Altınordu-Topçam arasındaki birinci etabı tamamlandı. Fatsa Çevre Yolu ile ilgili proje takvimi hiçbir sorun olmadan sürüyor. Ordu çevre yolunun birinci etabı ise bu yaz döneminde hizmete girecek. Bu yolların tamamlanmasıyla Ordu ulaşımda standartı yüksek bir il haline gelecek” dedi.

“ULUBEY-GÜRGENTEP-GÖLKÖY YOLUNDA YOĞUN BİR ÇALIŞMA VAR”

Bu yolların yanı sıra iç kesimlerde halen inşaatları süren veya yapımı biten yollar olduğunu da vurgulayan Çanak, “Toplam uzunluğu 45 km olan ve 2011 yılında başlanılan Ulubey-Gürgentep-Gölköy yolunun halen 3.5 km’si sathi kaplamalı tek yol standardında tamamlandı. Bu yolda en büyük sıkıntımız kamulaştırma davalarının uzun sürmesi ve yapımcı firmanın işi bırakması olmuştu. İhale yenilenerek çalışmalar tekrar başladı. Projeyi 2018 yılında tamamlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

20 yıldır konuşulan ve toplam uzunluğu 42 km olan Fatsa-Aybastı yolunun 2 km’sinin bölünmüş, yaklaşık 40 km’sinin tek yol olarak inşa edildiğini belirten Milletvekili Çanak, “2016 yıl sonu itibariyle Fatsa-Aybastı yolunun 18.5 km’si tek yol olarak tamamlandı. 2018 yılı sonuna kadar projeyi tamamlamayı hedefledik. Ayrıca İslamdağ-Korgan yolunda çalışmalar halen devam ediyor. Bir aksilik olmadığı takdirde bu yolu yıl sonuna kadar tamamlamak için çalışma sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.

Çaybaşı- Ünye Tekkiraz arasındaki 6.3 km’lik tek yolda çalışmaların sürdüğünü ve yıl sonunda tamamlanacağını kaydeden Milletvekili Çanak, toplam uzunluğu 19.5 km olan ve bugüne kadar 6 km’si yapılan Kumru-Korgan arasındaki yolun 2018 yılı sonuna kadar tamamlanacağını vurguladı. Çanak ayrıca 10.4 km uzunluğundaki Terme-Ünye-İkizce ayrımında yaklaşık 2 km’nin tamamlandığını, tüm projenin 2018 sonuna yetiştirileceğini kaydetti.

“YILLARIN BİRİKMİŞ PROBLEMLERİNİ ÇÖZÜYORUZ”

Milletvekili Çanak, şu bilgileri verdi:

“Yollar Ordu için yılların sorunu olarak bugüne kadar geldi. Yetersiz, standartı düşük yollarda çok canlar verdik, çok acılar yaşadık. Uzaklar gittik, vasıta olmadığı için istediğimiz zaman gelemedik. Yollar bizim Ordu insanı için hep hasret yüklü acılar bıraktı. Bu toprağın, bu memleketin insanı olarak AK Parti iktidarı olarak önce ulaşım önce yollar dedik. 2003 yılı öncesi Ordu’da yapılan bölünmüş yol uzunluğu 50 km iken, son 15 yılda gerçekleştirilen çalışmalarla Ordu’da 79 km bölünmüş yol inşa ettik. Bölünmüş yol uzunluğu 129 km’ye çıkarken, halen devam eden çevre yolu ve Dereyolu tamamlandığında duble yol miktarı 200 km’leri bulacak. Yine AK Parti öncesi sıcak asfalt kaplamalı yol uzunluğu sadece 48 km idi. Son 15 yılda ise 234 km sıcak asfalt kaplamalı yollar inşa edilerek asfalt yol uzunluğu 282 km’ye çıktı”

“YÜK KATIRININ GEÇMEDİĞİ YOLLAR BUGÜN ASFALT YAPILDI”

Ordu-Giresun Havalimanı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde yolların asfaltlanması ile ilgili çalışmalarında takdir edilecek yatırımlar olduğunu vurgulayan Çanak, şöyle devam etti: “Ordu-Giresun Havalimanı ayrı bir dünya, ayrı bir yatırım. Havalimanı ile uzakları yakın ettik, hasret yüklü duyguları bir nebze azalttık. Ordu Büyükşehir Belediyemizin ilk işi ise kırsal kesimdeki grup yollarının modern ve konforlu sıcak asfalt kaplı hale getirilmesi oldu. Yıllar önce çamurlu yollarda araçların geçmediği, hatta yük katırlarının bile geçemediği yollardan bugün asfalt kaplı yollara ulaştık. Bizim Ordu’ya hizmet aşkımız bitmez. Halen inşaatı süren veya programa aldığımız yeni yollarla yeni yatırımlarla Ordu’nun ulaşımdaki standartını her geçen gün yükselteceğiz”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır