• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
ODÜ BESYO Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

ODÜ BESYO Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Ordu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu, fitness salonu ve performans laboratuvarı akademik, idari personele ve öğrencilere hizmet vermeye devam ediyor. İçerisinde son derece modern cihazlar bulunan ve aylık ortalama 200 akademik, idari personel ve öğrenciye hizmet veren fitness salonunda alanında uzman hocalar eşliğinde kardiyo, fitness ve ağırlıklı kuvvet çalışmaları yapılmaktadır. Hafta içi her gün […]

Ordu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu, fitness salonu ve performans laboratuvarı akademik, idari personele ve öğrencilere hizmet vermeye devam ediyor.

İçerisinde son derece modern cihazlar bulunan ve aylık ortalama 200 akademik, idari personel ve öğrenciye hizmet veren fitness salonunda alanında uzman hocalar eşliğinde kardiyo, fitness ve ağırlıklı kuvvet çalışmaları yapılmaktadır. Hafta içi her gün açık olan fitness salonu akademik ve idari personel ile öğrencilerin yanı sıra dışarıdan gelen kişilere de hizmet sağlamaktadır.

Türkiye’deki en gelişmiş spor bilimleri laboratuvarlardan biri olan ve Avrupa standartlarında modern cihazlarla donatılmış performans laboratuvarında tüm spor branşlarına özgü test ve ölçümler yapan son teknoloji 20 farklı cihaz bulunmaktadır. Bu cihazlarla her yaş ve seviyedeki sporcuların kas kuvveti ölçümü, statik ve dinamik denge ölçümü,  vücut yağ ve kas ölçümü, akciğer oksijen kapasitesi ölçümü, aerobik ve anaerobik güç ölçümü ile çoklu reaksiyon ölçümü, yüzeysel EMG ölçümü ve hareket analizi gibi birçok farklı testler yapılabilmektedir. Performans laboratuvarı talep etmeleri durumunda Ordu’daki bireysel sporcular ve takımların da kullanımına açıktır. Bunların yanı sıra performans laboratuvarı lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin eğitim süreleri boyunca kullanımına açık olmanın yanı sıra BESYO öğretim elemanlarının bilimsel ve akademik çalışmalarına katkı sağlanmaktadır.

Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksekokulu fitness salonu ve performans laboratuvarındaki çalışmaların yanı sıra öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri amacıyla kampüs içi ve kampüs dışında birçok etkinlik organize edildi. Spor Yöneticiliği Bölümü tarafından yapılan rekreatif etkinlikler kapsamında kampüs dışı etkinliklerde; Yason Burnu’nda çadır kampı, Gülyalı’da bisikletle doğa gezisi, Giresun Piraziz’de at binme, Ordu Valiliği Özel Ordu Bakım Merkezinde engelli ve yaşlılara özel etkinlikler düzenlendi.

Kampüs içi rekreatif etkinliklerde ise step-aerobik, plates, tenis, yüzme, streetball, mini alan futbolu, fitness, ve badminton gibi öğrencilerin serbest zamanlarını değerlendirebilecekleri etkinlikler yapıldı. İlerleyen zamanlarda öğrencilere yönelik olarak paintball, bowling, tırmanma, doğa yürüyüşü, okçuluk ve rafting gibi etkinliklerin yapılması planlanmaktadır.

Konuyla ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Çağın gereklerine uygun ve son sistem cihazlarla donatılmış performans laboratuvarına geçen yıl içerisinde yeni performans test ve ölçüm cihazları eklendi. Bu kapsamda daha genişletilmiş bir laboratuvar elde edilerek burada verilen hizmet daha da artırıldı. Bu çalışmaların yanı sıra Yüksekokulumuzda eğitim öğretim gören öğrencilerimizin rekreatif etkinliklerle sosyal yaşamlarına katkı sağlanıyor. Amacımız bu tür çalışmalar ve etkinliklerle Ordu Üniversitesini her alanda en üst seviyelere çıkarmak. Çalışmalarımızı da bu amaç doğrultusunda hız kesmeden sürdürüyoruz. Üniversitemizin bünyesindeki bütün birimlerimiz için bu tarz çalışmaları yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır