• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Numan Kurtulmuş, Ordu’ya Müjdelerle Geliyor

Numan Kurtulmuş, Ordu’ya Müjdelerle Geliyor

Başbakan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Numan Kurtulmuş, 2-3 Şubat 2017 tarihlerinde iki günlük inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Ordu’ya geliyor. Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Ordu’ya 80-0 yataklı Şehir Hastanesinin yapılacağını bildirdi. Perşembe günü Ordu’ya gelecek olan Kurtulmuş, yeni şehir hastanesinin detaylarını açıklayacak. Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, memleketi Ordu’da, anayasa değişikliği için […]

Başbakan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Numan Kurtulmuş, 2-3 Şubat 2017 tarihlerinde iki günlük inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Ordu’ya geliyor.
Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Ordu’ya 80-0 yataklı Şehir Hastanesinin yapılacağını bildirdi. Perşembe günü Ordu’ya gelecek olan Kurtulmuş, yeni şehir hastanesinin detaylarını açıklayacak.

Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, memleketi Ordu’da, anayasa değişikliği için yapılacak referanduma “Evet” kampanyasını, müjdelerle başlatacak.

Kurtulmuş, referanduma destek kampanyasını başlatmak üzere Perşembe günü Ordu’ya gelecek. İki gün boyunca Ordu’da olacak Kurtulmuş, il koordinasyon kurulu toplantısına başkanlık edecek ve belediye başkanlarıyla bir araya gelecek.

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Ordu’da Sivil toplum ve basın yayın kuruluşlarının temsilcileriyle de toplantılar yapacak Kurtulmuş, esnaf ziyaretinde de bulunacak.

Anayasa değişikliği için yapılacak referanduma “Evet” kampanyasını partilileriyle birlikte başlatacak Kurtulmuş, değişikliğin Türkiye’ye neler kazandıracağını hemşehrilerilerine anlatacak.

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, kentteki temasları sırasında Ordululara bazı müjdeler de açıklayacak. Ordu ekonomisine olumlu katkı sunması beklenen müjdelerin, ekonomik, kültürel, sosyal, turizm ve daha pek çok alana da yansımasının olması bekleniyor.

AK Parti hükumetleri döneminde önemli ölçüde hizmetlere kavuşan Ordu, Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’un, kentten milletvekili olarak seçilmesinin ardından eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma kadar pek çok alanda bu hizmetleri artırarak almaya devam etti.

İl genelinde artan eğitim yatırımlarıyla tekli eğitime geçişin hızlandığı Ordu’da, son iki yılda 80 milyon lirayı aşkın eğitim yatırımına imza atıldı.

Ordu’da, daha modern ve konforlu sağlık tesisleriyle sağlık hizmetlerinde kalite arttı, koğuş sisteminden konforlu oda sistemine geçildi. Yeni atanan uzman doktorlar ve hemşirelerle vatandaşların bu alanlardaki beklentileri de karşılandı. 2017 içerisinde de 800 yataklı büyük bir şehir hastanesinin inşaatına başlanması bekleniyor.

Ordu-Giresun Havalimanının çevre düzenlemeleri kapsamında, 18 milyon liralık proje hazırlandı. Proje, 2017 yatırım programına alındı. Ayrıca, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un girişimleriyle Ordu-Giresun Havalimanı, 2017’de, A sınıfı seyahat acentelerine verilen uçak başı 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamına alındı. Bu teşvikle birlikte yerli ve yabancı turistlerin Ordu’ya ilgisinin daha da artması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır