• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Milletvekili Taşçı, Başkan Çamyar Hukukçu Kimliğini Konuşturdu

Milletvekili Taşçı, Başkan Çamyar Hukukçu Kimliğini Konuşturdu

Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması çalışmaları kapsamında geldiği Ünye’de Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ı ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna da yansıyan Ünye Belediyesi’nin 18 milyon liralık vergi borcunun ödenmesi ve Sosyal Güvenlik Kurumu borcunun da yakın zaman da ödenecek olması ile ilgili konuşan Taşçı, “Başkan Çamyar, hukukçu kimliği ile […]

Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması çalışmaları kapsamında geldiği Ünye’de Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ı ziyaret etti. Geçtiğimiz günlerde kamuoyuna da yansıyan Ünye Belediyesi’nin 18 milyon liralık vergi borcunun ödenmesi ve Sosyal Güvenlik Kurumu borcunun da yakın zaman da ödenecek olması ile ilgili konuşan Taşçı, “Başkan Çamyar, hukukçu kimliği ile konuyu Ankara’ya taşıyarak, Ünye Belediyesi’ni büyük bir yükten kurtarmış oldu” dedi.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, referandum çalışmalarına değindi. Çamyar, “Ünye’de şu ana kadar 80’i aşkın ziyaret programı gerçekleştirdik. Halkımızın desteği O’dur ki, biz Ünye’de %80’leri hedefliyoruz diye yola çıktık. Bunu da yapmış olduğumuz ziyaretlerde birebir görüyoruz. Bu meselenin sadece Türkiye meselesi değil, Dünya mazlumlarının da meselesi olduğunu, Türkiye’nin bölgesel ve küresel bir güç olma yönünde emin adımlarla yoluna devam etmesi gerektiğini anlatıyoruz. Vatandaşlarımız da her şeyin bilinci içerisinde” diye konuştu.

ÇAMYAR, “SAYIN TAŞÇI’NIN ÜNYE İLE İLGİLİ DESTEKLERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Ünye’de 3 yıllık hizmet süresini geride bıraktıklarını söyleyen Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, “Bu süreçte bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Başbakan Yardımcımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş olmak üzere, milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Özellikle Milletvekilimiz Ergün Taşçı, Ankara ziyaretlerimizde bizlerle mesai harcamaya devam ediyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Başbakan Yardımcımız Prof.Dr. Numan Kurtulmuş ve Milletvekilimiz Ergün Taşçı, özellikle Belediyemizin 18 milyon liralık vergi borcunun silinmesi ile ilgili çalışmada önemli katkı sağladılar. Sosyal Güvenlik Kurumu borcu ile ilgili de, yetkili arkadaşlar geçen hafta Ünye’mizi ziyaret ettiler. Yakın zamanda bürokratik işlemler tamamlanıp, toplamda Ünye Belediyemizin 40 milyon liralık bir borcunu ödemiş olacağız. Burada Ünye Belediyesinin 1 yıllık bütçesi kadar bir rakamdan bahsediyoruz. Tüm bunların yanında Ünye’miz, bir de Kültür Sarayına kavuşmuş olacak. Şu anda inşaatın gerçekleştirileceği alanda yıkım işlemlerini tamamladık ve hazır hale getirdik. Orada ki pazarcı esnaflarımızı da yeni inşa ettiğimiz Kapalı Çarşıya taşıdık. Esnaf kardeşlerimiz ve halkımız yeni Kapalı Çarşı’dan son derece memnunlar ve işlerinin 4’e katlandığını ifade ediyorlar. Ben bu vesile ile bizlerden desteklerini esirgemeyen Başbakan Yardımcımıza, Milletvekilimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve İlçe Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI ERGÜN, “ÇALIŞMALARIMIZA İLK BAŞLAYAN TEŞKİLATIZ”

Ziyarette konuşan Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması çalışmaları kapsamında Seçim Koordinasyon Merkezini kurarak, ilk çalışmalara başlayan ekip olduk. 4 araç hazırlayarak Ünye’mizin her noktasında ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Aldığımız izlenimler çok güzel. 16 Nisan’da Ünye İnşallah “Evet” noktasında üzerine düşeni yapacak” diye konuştu.

AK PARTİ ORDU MİLLETVEKİLİ TAŞÇI, “TÜRKİYE TARİHİ BİR REFERANDUMA HAZIRLANIYOR”

Ünye Belediyesini ziyarette konuşan Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Türkiye’nin 16 Nisan’da tarihi bir referanduma gideceğini söyledi. Taşçı, “Parlamenter sistem geleneğimizde sağlıklı işleyen bir sürecin olmadığını ve Türkiye’nin siyasi iradesini oluşturan partilerin milletin gücü ile beraber yürüyemeyişini görüyoruz. Dolayısıyla milletin daha güçlü olması için bu parlamenter sistemde bir değişikliğe ihtiyaç duyuldu. 2002 yılından bu yana Türkiye’nin başarısı, mevcut parlamenter sistemden değil, güçlü lider ve milletin desteği ile beraber istikrarlı şekilde yürümesidir. Milli iradenin daha güçlü bir şekilde temsili için, devletin kaynaklarını millete daha hızlı bir şekilde aktarabilmesi için, ülkenin gelişimini bürokratik engelleri azaltarak daha da hızlandıracak ve vatandaşlarımızın daha müreffeh şekilde yaşamasını sağlayacak bir sistem sunuyoruz. En önemlisi ise parlamentonun denetim yetkisinin olmayışını ortadan kaldıracak ve daha da güçlü kılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Yasama, Yürütme ve Yargı gerçek anlamda bağımsız olacak” dedi.

TAŞÇI, “ÜNYE BELEDİYE BAŞKANI ÇAMYAR, HUKUKÇU KİMLİĞİ İLE BELEDİYEYİ BÜYÜK BİR BORÇTAN KURTARDI”

Ünye Belediyesi’nin çok büyük bir borç yükünden kurtulduğunun da altını çizen Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, bunda en büyük pay sahibinin Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar olduğunu söyledi. Hukukçu kimliği ile konuyu Ankara’ya taşıdığını belirten Taşçı, “Bir ilçe belediyesi olarak böylesi bir girişimin başarı ile sonuçlanması çok memnun edici. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, ziyaret sonrasında Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı’ya Lale motifli bir tablo hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır