• DOLAR
  %1,65
 • EURO
  %2,94
 • ALTIN
  %2,26
 • BIST
  %0,51
Milletvekili Oktay Çanak’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Milletvekili Oktay Çanak’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “AK Parti, kadının istihdam, işgücü, sosyal ve siyasi hayatta daha fazla yer alması, kadına karşı ayrımcılığın, şiddetin, cinsel istismarın, eğitimin önündeki engellerin ve benzeri uygulamaların kaldırılması için zihinsel bir reformun ve kültürel değişimin önünü açmıştır” dedi. Milletvekili Çanak, mesajında AK Parti […]

AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “AK Parti, kadının istihdam, işgücü, sosyal ve siyasi hayatta daha fazla yer alması, kadına karşı ayrımcılığın, şiddetin, cinsel istismarın, eğitimin önündeki engellerin ve benzeri uygulamaların kaldırılması için zihinsel bir reformun ve kültürel değişimin önünü açmıştır” dedi.
Milletvekili Çanak, mesajında AK Parti iktidarları döneminde Anayasa ve Medeni Kanun’da yapılan düzenlemelerle genel anlamda kadına karşı ayrımcılığın önüne geçen özgürleştirici adımlar attıklarını vurguladı. Milletvekili Çanak, şunları kaydetti:
“AK Parti iktidarları döneminde kadınların eğitimi konusunda sağlanan önemli gelişmeler sağlanmıştır. ‘Haydi Kızlar Okula’, ‘Şartlı Nakit Destekleri’, ‘Kız Öğrenci Yurtların Yaygınlaştırılması’ gibi uygulamalar, kadınlarımızın ilk genliklerinden başlayarak eğitimine ne kadar önem verdiğimizin göstergesidir.
Yine AK Parti iktidarları döneminde kadınların iş gücüne katılımını arttırmak, kadınların istihdamlarının teşviki ve kadın girişimciliği için sunulan destekler önemli bir aşama kaydetmiştir. Bu alanlarda kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmış ve kadın istihdamının arttırılması ve işgücüne katılımının sağlanması için hükümet olarak desteklenmiştir.
Bütün bunların yanı sıra iktidarımızda kadınlarımızın sosyal ve siyasi yaşama katılımını arttıran gelişmeler yaşandı. Kadınların parti teşkilatlarından yerel yönetimlere ve Milletvekilliğine kadar her kademede temsilleri arttı. Bugün sosyal ve siyasi hayatın her kademesinde, hatta Bakan ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı kademelerinde kadınlarımız vardır.
AK Parti, kadının istihdam, işgücü, sosyal ve siyasi hayatta daha fazla yer alması, kadına karşı ayrımcılığın, şiddetin, cinsel istismarın, eğitimin önündeki engellerin ve benzeri uygulamaların kaldırılması için zihinsel bir reformun ve kültürel değişimin önünü açmıştır”
Mesajının son bölümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği Cumhuriyet’in çağdaşlaşma hedeflerine ulaşmanın en önemli göstergelerinden birinin kadınların durumu olduğuna dikkat çeken Milletvekili Çanak, şu görüşlere yer verdi: “Türkiye’nin 81 vilayetinde tarlalarda, atölyelerde, fabrikalarda, hastanelerde, okullarda, kamu ve özel sektörde evlerinde çalışan kadınlara emeklerinden dolayı şahsım, memleketim, ülkem ve aziz milletim adına teşekkür ediyorum. Bu vesile ile tüm dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır