Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Metin Gündoğdu, Türkiye, Çadlı Kardeşlerini Unutmadı

Metin Gündoğdu, Türkiye, Çadlı Kardeşlerini Unutmadı
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SİYASET
  • 05 Eylül 2017
  • Metin Gündoğdu, Türkiye, Çadlı Kardeşlerini Unutmadı için yorumlar kapalı
  • 235 KEZ OKUNDU

Kurban bayramını Orta Afrika’nın en fakir ülkesi olan Çad’daki mülteci kamplarında geçirecek olan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu yayınladığı bayram mesajında “Bayramlar ümmet ve millet olma bilincimizin kuvvetlendiren muhlis günlerdir.” dedi.

Yerli Düşünce Derneği’nin başlattığı kurban kampanyası için 18 yıl sonra Çad’a giden ilk Türk Milletvekili olan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, kurban bayramı mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Bayramlar paylaşmanın ve birlikteliğin perçinlendiği, milletimizin ve tüm İslam aleminin ortak paydasıdır. Bu sene de mübarek kurban bayramını hep birlikte kutlamanın mutluluğunu ve manevi iklimini yaşıyoruz. Paylaşmanın, hoşgörünün, vefanın merhametin, anlayışın ve birliğin timsali olan bayramları geleneklerimize ve dinimize uygun şekilde kutlamamız önemlidir. Bayramlar ümmet ve millet olma bilincimizin kuvvetlendiren muhlis günlerdir.”

“Biz, başta medeniyet coğrafyamız olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun mazlumlara el uzatan bir milletiz. Nerede gözyaşı varsa, silmek için uğraş veriyoruz. Mübarek kurban bayramında açlık, kuraklık, terör ve salgın hastalıklarla mücadele eden Çadlı kardeşlerimizin yanındayız. Bayramın onlar için de bayram olması için çalışıyoruz. İmkanı olan duyarlı kardeşlerimizin yaptığı bağışlar ile bu bayram Çad’ın Gora bölgesinde bulunan Amboko kampında yaşayan yavruların da yüzü gülecek. Duyarlı davranıp bayram günü Afrika’daki mazlum kardeşlerimizi unutmayan dostlarımıza teşekkür ederim. İnşallah dünyanın tüm mazlumları rahata erecek. Arakan’da, Suriye’de, Doğu Türkistan’da, Irak’ta, Afganistan’da yaşanan tüm acıların ve göz yaşının son bulması duası ile, tüm İslam aleminin kurban bayramını kutlarım.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: