• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Metin Gündoğdu, İşgal Girişiminin Sahibi, FETÖ’nün de Sahibidir

Metin Gündoğdu, İşgal Girişiminin Sahibi, FETÖ’nün de Sahibidir

15 Temmuz’un hain darbe girişiminin yıl dönümünde açıklama yapan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Yaşanan darbe girişimden öte bir işgal hareketi idi. Eğer başarılı olsalardı Türkiye’yi, patronlarına teslim edeceklerdi.” dedi. Hainlerin Hedefi 80 Milyondu 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain kalkışmanın yıl dönümünde gazetemize açıklamalarda bulunan AK Parti Ordu Milletvekili ve Yerli Düşünce Derneği […]

15 Temmuz’un hain darbe girişiminin yıl dönümünde açıklama yapan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Yaşanan darbe girişimden öte bir işgal hareketi idi. Eğer başarılı olsalardı Türkiye’yi, patronlarına teslim edeceklerdi.” dedi.

Hainlerin Hedefi 80 Milyondu

15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan hain kalkışmanın yıl dönümünde gazetemize açıklamalarda bulunan AK Parti Ordu Milletvekili ve Yerli Düşünce Derneği Genel Başkanı Metin Gündoğdu “Malazgirt’te, Çanakkale’de destan yazan aziz milletimizin kahramanlığı, 15 Temmuz gecesi memleketimizi kurtarmıştır. Milletimizin alın teri ile alınmış silahları, millete doğrultan hainler bertaraf edilmiş, cuntacı zihniyet halkımızın iradesini geçememiştir. Tarih boyunca mertçe ve kahramanca meydanlarda mücadele eden milletimizi hedef alan karanlık odaklar, paralel yapılanmaları ve terör örgütlerini darbe girişiminde maşa olarak kullanmıştır. İşgal girişiminin sahibi, darbeye kalkışan FETÖ’nün de sahibidir. Biz o gece 249 şehit verdik, 2196 kardeşimiz gazi oldu. 81 ilde sokağa çıkan yüzbinlerce kardeşimiz “acaba” demedi ve vatan için kendisini siper etti. Bu işgal girişiminin hedefi, siyasi partiler, bir zümre ya da şahıslar değildi. Hainlerin hedefi 80 milyon kişilik Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve gönül coğrafyamızdı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsında tüm milletimizi hedef aldılar. Ama milletimiz meydanlara, havalimanlarına inerek, hain işgal girişiminin ana hedefi olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıktı.” dedi.

 

Darbeden Sonra İşgal Başlayacaktı
Darbenin başarılı olması durumunda işgal girişiminin başlayacağına dikkat çeken AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu sözlerine şöyle devam etti “O gece, dış güçler sınırlarımızda kuduz köpekler gibi saldırmayı bekliyordu. Devletimizim şah damarını kesip, kanımızı emmek için hazırdılar. Allah onların tuzaklarını başlarına geçirdi ve hain amaçlarını gerçekleştiremediler. Sömürü düzenini tesis ederek, milletimizin kaynaklarını hortumlamak isteyen şer odakları, aziz milletimizin kahraman ruhunu hesaba katamadı. Darbe girişminde bulunan hainler Türk askeri değil, asker kılığına girmiş teröristlerdi. Asker ocağı, Peygamber ocağıdır. Ordumuz, Türk milletinin gururudur. Hainlerin ordumuzu Mehmetçiğimizi lekelemesine asla izin vermeyiz.”

 

CHP, Şehitlerimize İhanet Ediyor
“Darbe girişimi için “kontrollü” ifadesini kullananlar, şehitlerimize ve gazilerimize hakaret etmektedir. Şehitlerimiz için yerinden kalkmayanlar, FETÖ işbirlikçileri için yüzlerce kilometre yürüyor. PKK’ya sırtını yaslayanlarla omuz omuza adım atıyorlar. Bunları yapan CHP, 15 Temmuz’a ve şehitlerimize ihanet ediyor. Adaleti, ihanete paravan yapmaya çalışıyor. Ama milletimiz her şeyin farkında.”

Diriliş Ruhunu Muhafaza Etmeliyiz
Darbe ve ihanet hareketinin unutulmaması gerektiğini vurgulayan AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “15 Temmuz hain darbe ve işgal girişiminin kahramanı bir kişi ya da bir grup değil, tüm milletimizdir. 1980 darbesiyle bu toprakların yüzbinlerce evladını helak edenler, 15 Temmuz gecesi milletin evi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni bombaladı. Burada bize düşen, o kara geceyi unutmamaktır. Yavrularımıza, yeni nesillere bu hain işgal girişimini anlatmalıyız. 15 Temmuz gecesi oluşan “Diriliş Ruhu”nu sürekli yüreğimizde muhafaza etmeliyiz. Vatanımızın ve milletimizin bütünlüğü ortak paydamızdır. Bugün yine meydanlardayız. Aynı ruhla, elimizde ay yıldızlı al bayrağımızla, demokrasimiz için, milli birliğimiz ve hürriyetimiz için nöbetteyiz. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları şad olsun. Sancağımız şehit ve gazilerimiz sayesinde gönderde dalgalanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır