Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Metin Gündoğdu Düğümü Çözdü; Uçuşlar Başlıyor!

Metin Gündoğdu Düğümü Çözdü; Uçuşlar Başlıyor!
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 20 Nisan 2018
  • Metin Gündoğdu Düğümü Çözdü; Uçuşlar Başlıyor! için yorumlar kapalı
  • 318 KEZ OKUNDU

Boztepe’den yapılan paraşüt uçuşlarının, uçakların alçalma hattında kaldığı gerekçesiyle durdurulması üzerine harekete geçen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu sorunu çözdü.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğündeki görüşmeden yasağın kaldırılması kararı çıktı. Görüşmeye AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ve Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici’nin yanı sıra Genel Müdür Yardımcısı Haydar Yalçın, SHGM Daire Başkanı Gaye Betül Doğan, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Hava Trafik Kontrolü Bülent Karaduman, Ordu Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Tarık Yıldırım, Yardımcısı Durmuş Şahin, Paraşüt Pilotu Hakan Demirtaş, Paraşüt Pilotu Tarık Demir ve Turizm Acentası İşletmecisi Erhan Özata da katıldı.

Boztepe Yerli ve Yabancı Pilotların Gözdesi

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde gerçekleşen görüşmede, Ordu Boztepe’den yapılan paraşüt uçuşlarının tarifeli uçak seferleri için tehlike oluşturmadığını ifade eden AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu “Ordu Sportif Havacılık Kulübü yönetimi ile Sivil Havacılık Genel Müdürümüzü ziyaret ettik. Bir süredir yasak olan paraşüt uçuşlarının tekrar serbest bırakılması hususunu istişare ettik ve yasağın kaldırılmasına karar verdik. Ordumuzun turizmi ve sportif gelişimi için önemli bir aktivite olan yamaç paraşütüne uygulanan yasağın kaldırması tüm hemşehrilerimizi mutlu etti. Ordu Sportif Havacılık Kulübü ve DHMİ Meydan Müdürlüğü arasında imzalanacak olan protokol ile sorun çözülecek. Uçuşların öncesinde ve sonrasında uygulanacak makul zaman kısıtlaması haricinde, paraşüt uçuşları gerçekleştirilecek. Boztepe yerli ve yabancı sporcular için dünya çapında gözde bir yer. Uçuşların tekrar başlaması turizm kenti Ordu markasına ve şehir ekonomisine önemli katkıda bulunacak. Hayırlı olsun” dedi.

Ordu’ya Katkı Vermeye Devam Edeceğiz

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ordu Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Tarık Yıldırım “Ordu için yamaç paraşütü camiası için hayırlı olsun. Ordu turizmine katkı vermeye devam edeceğiz. İlgi ve desteklerinden dolayı kulübüm ve Ordu spor camiası adına sayın vekilimiz Sayın Metin Gündoğdu’ya teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: