• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %-0,24
 • BIST
  %0,17
Mekke’nin Fethi Dualarla Kutlandı

Mekke’nin Fethi Dualarla Kutlandı

Fatsa ilçemizde düzenlenen Mekke’nin Fethi programına ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Belediyemiz Kültür Sarayında düzenlenen programa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti İlçe Başkanımız Abdullah Uçar, Saadet Partisi İlçe başkanı İsmail Koçan ve çok sayıda vatandaş katıldı.   İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan Mekke’nin Fethi programında ilk olarak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet Yüksel Kur’anı […]

Fatsa ilçemizde düzenlenen Mekke’nin Fethi programına ilçe halkı yoğun ilgi gösterdi. Belediyemiz Kültür Sarayında düzenlenen programa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Ak Parti İlçe Başkanımız Abdullah Uçar, Saadet Partisi İlçe başkanı İsmail Koçan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan Mekke’nin Fethi programında ilk olarak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet Yüksel Kur’anı Kerim okudu. Daha sonra Anadolu Gençlik Derneği Fatsa Şube Başkanı Zekeriya Kılıç bir selamlama konuşması yaptı.
  Kılıç konuşmasından sonra Eski Şube Başkanı Beytullah Geçtan’a plaket takdim etti. Plaket takdimin ardından Fatsa Belediye başkanımız Hüseyin Anlayan’da bir konuşma yaptı.
  
  “2017 YILI ÜLKEMİZE BÜTÜN İSLAM ALEMİNE HAYIRLAR GETİRSİN, ZULÜMLERİ KALDIRSIN, ZALİMLERİN ATEŞİNİ SÖNDÜRSÜN”
 
 Konuşmasına programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek başlayan Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, “Rabbim niyetlerini hayırlı eylesin bilhassa bu gece bu daveti icabet eden bütün davetlilerin niyetleri kabul etsin. Dünyanın her bir tarafında insanlar bu akşam bir amaç için toplanıyor. Bu akşam hiç arzu etmediğimiz toplantılarda var hiç Arzu etmediğimiz eğlencelerde var ama çok şükür Allah için buraya gelen insanlarımız da var Rabbim sayılarını artırsın. Bu akşam biz burada Mekke’nin fethi vesilesiyle buradayız. Bu akşam Mekke’nin fethi ülkemizin ve dünyanın her bir tarafında kutlanıyor ama bu akşam yılbaşı kutlanıyor çok farklı şekillerde çok farklı eğlencelerde yılbaşı programları kutlanıyor. Bize göre yılbaşı bir takvimin bitişi yeni bir takvimin de başlangıcı. 2016 yılı ülkemiz için çok da iyi geçmedi diyebiliriz. Ülke olarak millet olarak Ümmet olarak hem ülkemizde hem de dünyanın dört bir tarafında çok sıkıntılar yaşandı çok ızdıraplar çok acılar yaşadık. Birçok zulümlere şahit olduk çok saldırılara şahit olduk Rabbim hepsini geride bıraksın Rabbim bir daha bizlere bu memlekete bu millete bu ümmete böyle bir sıkıntıyı böyle bir zulmü bir daha göstermesin yaşatmasın. Suriye’de Irak’ta Miambarda Arakan’da Halep’de  daha birçok yerde zulme uğramış Müslümanlar var kardeşlerimiz var ümmeti Muhammet var hepsi bizim kardeşimiz. Ülkemizde de sıkıntılar çektik oralarda da sıkıntılar yaşanıyor oralardaki sıkıntılarda bizim sıkıntımız. Biz kardeşiz ya gerçekten oralardaki sıkıntıyı kendimize bilirsek o zaman kardeşiz Rabbim kardeşliğimizi daim etsin. Rabbim inşallah 2017 yılının ülkemize milletimize bütün İslam alemine hayırlar getirsin, zulümleri kaldırsın, zalimlerin ateşini söndürsün Rabbim dualarımızı kabul ve makbul eylesin. Rabbim Mekke’nin fethi şuurunu bütün ümmeti Muhammed’e nasip etsin. Müslümanız elhamdülillah ama yeterince şuurlu değiliz sanki. Bu akşam elbette ki zulme uğramış Müslümanlar için dua edeceğiz ama gelin bu akşam mağdur olan Müslüman kardeşlerimiz için bir hayra vesile olalım. Biz 15 gün önce siyasi partilerimiz ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerimizle Kızılay aracılığı ile başta Halep olmak üzere zulme uğramış Müslüman kardeşlerimiz için yardım kampanyası başlatmıştık. Ben maddi yardım için bankaya gidemem uğraşamam diyenler için çok basit bir formül var. Her telefon operatöründen 2868’e HALEP yazarak 1 mesaj yoluyla yardıma vesile olabilirsiniz. Rabbim yapacağınız bütün yardımları hayırlı eylesin bereketli eylesin arttırsın inşallah. Bir defa daha bu şuurla burada olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Bu geceye katkı veren bütün dostları kutluyorum” dedi. 
 Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan’dan sonra Fethin ruhu heyecanı, çoşkusu ve anlamı ile ilgili Trabzon İl Vaizi Mehmet Altuntaş bir konferans verdi.
  Daha sonra Sahil Büyük Camii İmam Hatibi Ahmet Özay kur’anı kerim okudu. Programın son bölümünde yapılan hediye çekilişinde en büyük hediye olan Asil Tour sponsorluğunda gerçekleşen Umre hediyesini Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu 8.sınıf öğrencisi Hafsa Serdar kazandı. Program İslamdağ Kur’an Kursu Din Görevlisi Abdurrahman Tatlıgül tarafından yapılan duanın ardından sona erdi.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır