• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %0,79
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
Kurtulmuş Referandum Startını Ünye’den Verdi

Kurtulmuş Referandum Startını Ünye’den Verdi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Şimdi rejime bu kadar çok sahip çıktığını söyleyen CHP, şu cumhuriyet rejiminin adam gibi yürütülmesine vesile olsaydı da tek parti döneminden şimdiki CHP’ye kadar gelen bu süreçlerde cumhuriyetin, demokrasiyle taçlanması için gayret sarf etseydi de bugün, bunları söyleme hakkına sahip olsaydı. Geçmiş dönemlerde darbelerin bir kısmını alkışlamış olan CHP’nin, rejimin cumhuriyet […]

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Şimdi rejime bu kadar çok sahip çıktığını söyleyen CHP, şu cumhuriyet rejiminin adam gibi yürütülmesine vesile olsaydı da tek parti döneminden şimdiki CHP’ye kadar gelen bu süreçlerde cumhuriyetin, demokrasiyle taçlanması için gayret sarf etseydi de bugün, bunları söyleme hakkına sahip olsaydı. Geçmiş dönemlerde darbelerin bir kısmını alkışlamış olan CHP’nin, rejimin cumhuriyet olduğunu hatırlamasını saygıyla karşılarız, doğru buluruz” dedi.
Kurtulmuş, AK Parti Ünye Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi’nin 2017 Ocak toplantısında partililere seslendi.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ordu’ya 3 müjde verdi.
-Ünye’nin 30 yıllık hayali olan Organize Sanayi Bölgesini 550 dönüm arazi üzerine kuruyoruz
-Ordu ve Fatsa ilçemize de OSB yatırımları ile bölgemizde 15 bin kişiye istihdam sağlamış olacağız.
-Ünye’deki Türk Hava Kurumu arazisine Ordu Üniversitesine bağlı fakülteler kuracağız.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, iki günlük ziyaret programı için Ordu’ya geldi. Partisinin genişletilmiş il toplantısı için ilk durak olarak Ünye’ye gelen Numan Kurtulmuş, burada partilileri ile birlikte sabah kahvaltısına katıldı. Programa Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün ve çok sayıda partililer katıldı.
Kahvaltı sonrasında konuşan İlçe Başkanı Arif Ergün “Başbakan Yardımcımız ve hemşehrimiz Numan Kurtulmuş ile birlikte ilçemize bir dizi yatırımlar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz” dedi.
Belediye Başkanı Ahmet Çamyar “Bir haftadır yağan yoğun kar nedeniyle hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için 24 saat çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.
“Biz kendimizi milletimize hizmet etmek için adamışız” diyen AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı “Birileri bizim yapmış olduğumuz bu çalışmaları görmezden gelip yapılanları karalamaya çalışıyor. İstikrar için yapılması gereken adımları meclisten geçirdik, şimdi sıra halkımızdadır. Biz halkın dediğine bakarız çünkü bizim için asıl olan halkın dediğidir” açıklamasını yaptı.
AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk “Yapılacak olan seçim Anayasa değişikliği halk oylaması, bir diğer adıyla Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemidir. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor, aldığımız oylar bizi yıldırmasın, biz ilk günkü gibi kapı kapı dolaşıp herkese sistemi anlatacağız” ifadelerini kullandı.
“Yeni ve güçlü Türkiye yoluna koşar adım devam edecek, millet kazanacak, milletin yolu açılacak” diyen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş “Şimdi bunlar ‘tek adam devri başlayacak’ diyorlar. Asıl tek adamlık devri 82 Anayasası ile perçinleşmişti zaten. Cumhurbaşkanı hükümetlerle çift başlılık yaşıyordu. Biz bunu yeniden eski yıllara dönmemek için ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ sözünü yerine getirme zamanı gelmiştir” dedi.
Prof. Dr. Numan Kurtulmuş şunları söyledi: “Ünye’nin 30 yıllık hayali olan Organize Sanayi Bölgesini 550 dönüm arazi üzerine kuruyoruz. Ayrıca Ordu ve Fatsa ilçemize de OSB yatırımları ile bölgemizde 15 bin kişiye istihdam sağlamış olacağız. Yine Ünye Devlet Hastanemize 5 doktor atamamız yapıldı. Ayrıca Ünye’deki Türk Hava Kurumu arazisine Ordu Üniversitesine bağlı fakülteler kuracağız. İleride hedefimiz burada Ünye Üniversitesini kurmak. Ünye’mize hayırlı olsun.”

Türkiye’nin önünde önemli bir halk oylamasının bulunduğunu ifade eden Kurtulmuş, 2 Şubat itibarıyla Ünye’den, AK Parti Ordu İl Teşkilatının kampanyasını başlattıklarını, yarın yapılacak AK Parti Ordu İl Danışma Meclisi toplantısında da bu kampanyayı il genelinde yaygınlaştıracaklarını söyledi.

Kalan sürede bütün kadrolarla dere bayır dinlemeden ulaşılabilecek her yerde en yüksek oranda “evet” oyu çıkması için gayret sarf edeceklerini aktaran Kurtulmuş, “Bu gayretler sadece bir halk oylamasından sonuç almak ve bu oylamadan zaferle çıkmakla mukayyet bir durum değildir. Bu ‘evet’ salonda bulunanların, onların temsil ettiği geniş kadroların gelecek nesillere karşı bir sorumluluğudur. Türkiye’de yeni bir yönetim sistemine doğru geçiş için önemli bir noktadır. İnşallah halk oylamasından büyük oranda ‘evet’ oyu çıkacak ve Türkiye, yeni, güçlü Türkiye yolunda, koşarak devam edecektir.” diye konuştu.

oplantıda AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk ve AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı da birer konuşma yaptı.
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Ordu Üniversitesinin Ünye kampüsü için tahsis edilen Türk Hava Kurumunun arazisini de gezerek proje hakkında bilgi aldı.
Heyet daha sonra Ünye Havaalanını gezip üniversite yerini yerinde gördüler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır