• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Kumru’da Sürü Yönetimi Elemanları Sertifikalarını Aldılar

Kumru’da Sürü Yönetimi Elemanları Sertifikalarını Aldılar

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve İŞKUR arasında işsizliğin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla “Aktif İşgücü Piyasası” Protokolü kapsamında Kumru İlçemizde düzenlenen “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” kursunu başarı ile tamamlayan 18 kursiyerimize sertifikaları düzenlenen törenle verilmiştir. Düzenlenen törene Kumru İlçe Kaymakamı Deniz KILINÇ, Kumru Belediye Başkanı Günan Murat HATİPOĞLU, Ordu İşkur Müdürü […]

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve İŞKUR arasında işsizliğin azaltılmasına katkı sağlamak amacıyla “Aktif İşgücü Piyasası” Protokolü kapsamında Kumru İlçemizde düzenlenen “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” kursunu başarı ile tamamlayan 18 kursiyerimize sertifikaları düzenlenen törenle verilmiştir.

Düzenlenen törene Kumru İlçe Kaymakamı Deniz KILINÇ, Kumru Belediye Başkanı Günan Murat HATİPOĞLU, Ordu İşkur Müdürü İsa KAYMAK, Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Ersin SOYDAN, İlçe Müdür V. Funda GÜNEŞ, kurum amirleri, muhtarlar ve Sürü Yönetimi Elemanı Benim Projesi kapsamında eğitim alan kursiyerler katılmıştır.

Programda bir konuşma yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Ersin SOYDAN; “İlimiz hayvancılığını geliştirmek adına birçok proje ve eğitim çalışmaları yürütmekteyiz. Sürü Yönetimi Elemanı Benim Projesi de ilimizde uygulamış olduğumuz önemli projelerden bir tanesidir. Bu proje ile yetiştiricilerimize sürü yönetimi, hastalıklar ve korunma yöntemleri, ağıl bakım işlemleri gibi konuları içeren 120 saat süren eğitim verilmektedir. Eğitimleri başarı ile tamamlayan yetiştiricilerimiz sertifika alarak sürü yönetimi elemanı olmaktadır. Bu eğitimlerimizin diğer önemli bir yönü de Bakanlığımızın bu sürü yönetimi elamanlarını istihdam eden yetiştiricilerimize yıllık 5.000 TL destek vermesidir. Bugün burada Kumru ilçemizde eğitimleri başarı ile bitiren 18 yetiştiricimize sertifikalarını veriyoruz. Yapılan bu projenin ilimiz ve ülkemiz hayvancılığına hayırlı olmasını diliyor, kursiyerlerimizi de başarılarından ötürü tebrik ediyorum.” demiştir.

Yapılan konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kursiyerlere sertifikaları verilerek tören son bulmuştur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır