Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Korgan’da Ulaşım Sorunları Çözülüyor

Korgan’da Ulaşım Sorunları Çözülüyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Korgan ilçesindeki ulaşım sorunlarını çözecek projeleri tek tek hayata geçiriyor. İlçede 2014-2016 yılları arasında 15 milyon 500 bin TL’lik yol yatırımı gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, Korgan ile Çatalpınar arasına yapılacak 17 km uzunluğunda ve 6 m genişliğinde sıcak asfalt yol için altyapı çalışmalarına başladı.
17 KM’LİK YOLDA SICAK ASFALT ÖNCESİ ALTYAPI ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Vatandaşların yoğun olarak kullandığı ve bölgenin önemli yerleşim yerlerinden olan Çamlı ve Çiftlik Mahalleleri’nin de faydalanacağı 17 km’lik Korgan-Çamlı- Çiftlik-Çatalpınar bağlantı yolunda, ilk etapta genişletme çalışması yapılıyor. Ulaşım ihtiyacını uzun vadede karşılayacak şekilde yapılacak yol genişletmesinin ardından menfez, duvar vb. sanat yapılarının yapımına başlanacak. Son olarak kenarlarına beton ve kanal inşa edilecek yol, standartları yüksek ve modern bir şekilde vatandaşların hizmetine sunulacak.
13 KM SICAK ASFALT VE 39 KM SATHİ ASFALT KAPLAMA YAPILDI
2014-2016 yılları arasında ulaşım alanında 15 milyon 500 bin TL’lik yatırım alan Korgan ilçesinde 13 km sıcak asfalt ve 39 km sathi asfalt kaplama yol çalışması yapılarak acil müdahale edilmesi gereken yollardaki sorunlar çözüldü.
Korgan – Tepealan yolunda 11 km ve Çayırkent Mahalle yolunda ise 2 km sıcak asfalt çalışması yapıldı.
2017’DE YENİ YATIRIMLAR VAR
İlçede 2017 yılı yol çalışmaları kapsamında ise toplam 9 milyon 800 bin TL maliyetinde olan 23 km sıcak asfalt, 28,5 km sathi asfalt kaplama, 28,3 km beton yol, 10,8 km tesviye (yeni yol açma) ve yol onarım (yol genişletme) ve 81,5 km stabilize yol yapımı gerçekleştirilecek.
Korgan-Çamlı- Çiftlik-Çatalpınar bağlantı yolunda 17 km, Belalan – Çitlice – Y. Kozpınar (Niksar karayolu) bağlantısında 6 km sıcak asfalt çalışması; Durali -Yeşilalan Mahallesi bağlantı yolunda 8.5 km, Tepealan – Koçcuvaz – Perşembe Yaylası bağlantı yolunda 2 km, Terzili – Beypınarı bağlantı yolunda 4.8 km, Çayırkent – Belalan bağlantı yolunda 4 km, A. Kozpınar – Başköy mevkii yolunda 3 km, Sarıaliç Mahalle yolunda 5.2 km ve Aşağıköy – Korgan bağlantı yolunda 1 km sathi asfalt kaplama çalışması yapılacak.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: