Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Kaymakam Erten ve Başkan Tekintaş, Mevsimlik İşçileri Ziyaret Etti

Kaymakam Erten ve Başkan Tekintaş, Mevsimlik İşçileri Ziyaret Etti
  • GENEL / SİYASET
  • 31 Temmuz 2017
  • Kaymakam Erten ve Başkan Tekintaş, Mevsimlik İşçileri Ziyaret Etti için yorumlar kapalı
  • 336 KEZ OKUNDU

Fındık hasat sezonu dolayısıyla Ordu’ya gelen mevsimlik tarım işçilerini ziyaret eden Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten ve Altınordu Belediye Başkanı Engin Engin Tekintaş, ilçede misafir edilen mevsimlik işçi ve işçi çocuklarının sorunlarının çözülerek en iyi şekilde ağırlanacağını söylediler.

Türkiye’nin önemli ihraç ürünlerinin başında bulunan ve üretiminde Ordu’nun ilk sırayı aldığı fındık üretiminde hasadın başlamasına sayılı günler kaldı. Fındık hasadında yerli işçilerin yetersiz kalması sebebi ile Doğu ve Güneydoğu’dan birçok mevsimlik işçi ise Ordu’ya gelmeye başladı. Bugünlerde yoğun olarak Ordu’ya gelen fındık işçileri de Altınordu’ya bağlı Saraycık ve Uzunisa Mahalleleri’nde bulunan Geçici Konaklama Merkezleri’ne yerleştirilmeleri ise kolluk kuvvetler kontrolünde devam ediyor.

ÇOCUK İŞÇİLİĞİNE İZİN VERİLMEYECEK

Saraycık ve Uzunisa Mahalleleri’nde bulunan geçici mevsimlik işçileri ziyaret eden Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve beraberindeki heyet işçilerin sorunlarını dinledi. Mevsimlik işçilerin bulunduğu Geçici Konaklama Merkezleri’ne ziyarette bulunan Kaymakam Erten ve Başkan Tekintaş’ın en önemli gündemi, çocuk işçiliğinin önlenmesi olurken bu doğrultuda tüm çalışmaların yapılacağı kaydedildi. Yapılan açıklamalarda çocuk işçiliğinin önlenmesinde ailelere ve dayı başlarına da büyük iş düştüğü ifade edilirken bu konuda işçilerin ve işveren dahil olmak üzere herkesin duyarlılık göstermesi gerektiği belirtildi. Çocuklarında bu kapsamda merkezlerde bulunan dersliklerde eğitimlerine devam ederek kültürel ve sosyal alanda birçok faaliyet gerçekleştireceği vurgulandı.

Gerçekleşen ziyaret Geçici Konaklama Merkezleri’nin gezilmesi ve sorunların tespit edilmesi ile son buldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: