• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Karla Mücadele Ekipleri Takdir Topluyor

Karla Mücadele Ekipleri Takdir Topluyor

Ordu ili genelinde ortalama kar kalınlığı 107 cm’yi buldu. 26 bin 378 km’lik yol ağına sahip Ordu’nun hemen hemen her bölgesinde karla mücadele çalışması sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların takdirini topluyor. ORTALAMA KAR KALINLIĞI 107 CM’Yİ BULDU Bölgeyi etkisi altına alan ve hayatı olumsuz yönde etkileyen yoğun kar yağışı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçenin tamamında […]

Ordu ili genelinde ortalama kar kalınlığı 107 cm’yi buldu. 26 bin 378 km’lik yol ağına sahip Ordu’nun hemen hemen her bölgesinde karla mücadele çalışması sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların takdirini topluyor.

ORTALAMA KAR KALINLIĞI 107 CM’Yİ BULDU

Bölgeyi etkisi altına alan ve hayatı olumsuz yönde etkileyen yoğun kar yağışı nedeniyle Büyükşehir Belediyesi, 19 ilçenin tamamında 282 araç ve 350 personelle karla mücadeleye aralıksız devam ediyor. Hâlen süren kar yağışıyla birlikte Ordu’nun özellikle yüksek kesimlerinde ve büyük bir kısmında ulaşıma kapanan yolları çalışmalar sonrasında açan Büyükşehir ekipleri, kar yağışının etkisini azaltmasıyla birlikte ilin tamamında ulaşımı sağlamayı hedefliyor. Yetkililerce en yüksek kar kalınlığının 150 cm ile Gölköy, Gürgentepe, Çamaş ve Çaybaşı ilçelerinde bulunduğu belirtilirken, il genelinde ise ortalama kar kalınlığının 107 cm’yi bulduğu bildirildi.

24 SAATTE 51 HASTA SAĞLIK MERKEZLERİNE ULAŞTIRILDI

Dün akşam saatlerinden bu yana 51 hastanın sağlık merkezlerine ulaştırılmasını sağlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, 11 cenazenin de defin işlemine yardımcı oldu. Çalışma önceliğini özellikle hasta ve cenazelere yönelik oluşturan ekipler, ilçe merkezlerindeki sağlık kuruluşlarının yollarını ve trafikteki ana arterleri iş makineleriyle açık tutarak tuzlama çalışması yapıyor. Kent merkezlerinde yayaların sorun yaşamadan ulaşımlarını sağlayabilmesi için kaldırımları temizlemeyi sürdüren ekipler, çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır