• DOLAR
  %1,65
 • EURO
  %2,94
 • ALTIN
  %2,26
 • BIST
  %0,51
Kanalizasyon Hatları Kameralarla Kontrol Ediliyor

Kanalizasyon Hatları Kameralarla Kontrol Ediliyor

Ordu’da gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarıyla kamuoyunun takdirini toplayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, kameralı robot sistemini kullanarak kanalizasyon hatlarının kontrolünü yapıyor. Çalışmalar kapsamında, Altınordu ilçesinde 10.000 metre kanalizasyon hattının kontrolü gerçekleştirildi. Altınordu’da yapımına başlanılan ve 2017 yılı sonunda bitirilecek olan altyapı çalışmalarında inşa edilen kanalizasyon hatlarının kontrolü, kameralı robotlar tarafından yapılarak […]

Ordu’da gerçekleştirdiği altyapı çalışmalarıyla kamuoyunun takdirini toplayan Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, kameralı robot sistemini kullanarak kanalizasyon hatlarının kontrolünü yapıyor. Çalışmalar kapsamında, Altınordu ilçesinde 10.000 metre kanalizasyon hattının kontrolü gerçekleştirildi.

Altınordu’da yapımına başlanılan ve 2017 yılı sonunda bitirilecek olan altyapı çalışmalarında inşa edilen kanalizasyon hatlarının kontrolü, kameralı robotlar tarafından yapılarak test ediliyor. Şehrin ihtiyaç duyduğu noktalarda sıfırdan inşa edilen kanalizasyon hatlarının yapımı hızla sürdürülürken, çalışmalarda ciddi yol alan ekipler, test ve kontrolleri yaparak imalatı biten hatları işletmeye hazır hâle getiriyor.

TIKANIKLIK, TAŞMA VE SIZMA GİBİ ARIZA TESPİTLERİ YAPILIYOR

Sistemle kanalizasyon şebeke hatları ve diğer mevcut hatların bağlantı yolları kameralarla görüntülenerek tıkanıklık, sızma ve taşma gibi arızaların kesin ve noktasal olarak tespiti gerçekleştirilirken, yeni yapılan hatlarla birlikte şehrin diğer mevcut altyapısı da kameralar aracılığıyla görüntülenmiş oluyor. Hatlarda sorun olup olmadığı kameralarla görüntüleme yoluyla kolayca tespit edilirken, kameralı robotlar sayesinde yeni hatların eğimi, uzunluğu ve çapı gibi teknik bilgileri de sağlıklı bir şekilde elde ediliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır