• DOLAR
  %-0,39
 • EURO
  %1,04
 • ALTIN
  %0,91
 • BIST
  %-0,05
İyilik Hareketi Projesi Hayata Geçiyor

İyilik Hareketi Projesi Hayata Geçiyor

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Ordu Valiliği Ordu İli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında “İyilik Hareketi Projesi” imza töreni yapıldı. Valilik Makamında gerçekleştirilen törene, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Ordu Valiliği SYDV Müdürü Levent Özsoy katıldı. Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Ordu Sosyal Ordu ili Sosyal Yardımlaşma […]

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Ordu Valiliği Ordu İli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında “İyilik Hareketi Projesi” imza töreni yapıldı.
Valilik Makamında gerçekleştirilen törene, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Ordu Valiliği SYDV Müdürü Levent Özsoy katıldı.
Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Ordu Sosyal Ordu ili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı arasında “İyilik Hareketi Projesi” imza töreninde bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Toplumun dezavantajlı kesimleri var. Yaşlı, engelli, ihtiyaç sahibi, yetim, dul, öksüz elinden tutulması gereken kesimi. Bunlardan kimisi kendi evinde kalıyor. Ancak, temizlik, yemek, tamir yapmakta zorlanıyor. Yardıma ihtiyacı olan insanlarımız mevcut. Bu insanlarımıza toplum olarak yardımcı olmak durumundayız” dedi.
“Denetimli serbestlik uygulaması kapsamında kamuya yararlı bir işte çalışmasına karar verilen hükümlülerin çalışmasını sağlamak, aynı zamanda kamuya yararlı çalıştıkları alanda bir meslek ve sanat edinmelerini sağlamak, bu şekilde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığının çalışmalarına katkıda bulunmak,  sosyal ve ekonomik yönden desteklenmesine karar verilen suçtan zarar gören mağdurlar ile hükümlülere yönelik yürütülecek hizmetlere katkıda bulunmak bu projenin amacı” diyen Vali Balkanlıoğlu, ”Bu insanların  hayata adapte olması, toplum tarafından  kabullenilmesi lazım. Bu kişiler aldıkları kurs sonrası  yardıma muhtaç yaşlı ve engellilerin konutlarında gerekli bakım ve onarımları yapacaklar. Ayrıca, denetimli serbestlik kapsamında hükümlülerin meslek ve sanat edinmeleri de sağlanmış olacak” şeklinde konuştu.
Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli ise yaptığı konuşmada, ”Ceza hukukunun genel bir prensibi var. Suç varsa ceza var. Suç işleyen cezasını çekmek için kapalı cezaevlerine giriyor belli bir süreden sonra açık cezaevlerine. Son on yıldır da denetimli serbestlik müdürlüklerimizde de suç işleyen hükümlülerin cezalarını dışarda infaz edilmesi anlamında alternatif bir ceza sistemi uygulanıyor. Toplum suç işleyenin cezasını kapalı cezaevlerinde cezalarının  infaz  edildiği şeklinde  düşünüyor halbuki dışarda da cezalar infaz ediliyor. Bu hükümlüleri topluma nasıl kazandırabiliriz? Nasıl ıslah edebiliriz?  Bu anlamda kapalı ve açık cezaevinde de meslek edindirme kursları şeklinde  hükümlüleri topluma kazandırma yönünde çabalarımız var. Mesleki kurslar sonrası sertifikalarla cezaevinden tahliye olduktan sonrada toplumda verdiğimiz belgeler sayesinde iş bulabiliyor hükümlüler” diye konuştu ve projenin hayırlı olması dileğinde bulundu.
Konuşmaların ardından, Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli tarafından İyilik Hareketi Projesi imza töreni gerçekleştirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır