• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %0,79
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
İşte kanalizasyon ve yağmur suyu hatları

İşte kanalizasyon ve yağmur suyu hatları

Ordu’nun Altınordu ilçesinde devam eden altyapı çalışmalarında şehrin denize ulaşan yağmur suyu bakslarının tamamen kapalı olduğu ortaya çıktı.   Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Enver Yılmaz, “2.5 yıldan bu yana Altınordu ilçemizde altyapı seferberliği başlattık. Ne yazık ki yağmur suyu hatlarının tamamı kapalı hâldeydi. Buradan yağmur suyu denize nasıl ulaşacak? Şehrin geleceğini kurtarmak çiçek dikmekle olmuyor. […]

Ordu’nun Altınordu ilçesinde devam eden altyapı çalışmalarında şehrin denize ulaşan yağmur suyu bakslarının tamamen kapalı olduğu ortaya çıktı.

 

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Enver Yılmaz, “2.5 yıldan bu yana Altınordu ilçemizde altyapı seferberliği başlattık. Ne yazık ki yağmur suyu hatlarının tamamı kapalı hâldeydi. Buradan yağmur suyu denize nasıl ulaşacak? Şehrin geleceğini kurtarmak çiçek dikmekle olmuyor. Ortada iflas etmiş bir altyapı var. Altyapıyı kurtarmazsak, şehir her yağmur yağdığında sular altında kalır” dedi.

 

YAĞMUR SUYU HATLARININ TAMAMININ DOLU OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 1930’lu yıllardan bu yana 18 bin nüfusa göre inşa edilen, geçici onarım ve eklemelerle günümüze kadar getirilen ancak artan nüfusa cevap veremeyen şehrin altyapısını sil baştan yeniliyor. Başkan Enver Yılmaz, Altınordu ilçesinde yağmur suyu hattının yetersizliğinden dolayı yaşanan su baskınlarının önüne geçmek amacıyla Atatürk Anıtı’nın olduğu noktada sürdürülen yağmur suyu hattı çalışmalarını yerinde inceledi. Yapılacak yağmur suyu hattıyla Şarkiye Mahallesi ve Düz Mahalle’de yaşanan su baskınlarının önüne geçileceğini vurgulayan Başkan Yılmaz, “Burası ilimizde 2.5 yıldır yaptığımız altyapı çalışmalarının gerçek fotoğrafıdır. Çok büyük bir afet yaşanmadığı sürece Altınordu ilçemizde artık su baskını, yağmur suyu ve kanalizasyonların tıkanmasıyla ilgili bir sorun yaşanmayacak” diye konuştu.

 

BU DURUM, ORDU’DA 2.5 YILDIR YAPTIĞIMIZ ALTYAPI ÇALIŞMALARININ GERÇEK FOTOĞRAFIDIR

 

Altınordu başta olmak üzere, Büyükşehir Belediyesinin altyapı yatırımlarındaki yoğunluğunun tüm kamuoyu tarafından yakından takip edildiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Burada yapacağımız çalışmayla başta Şarkiye Mahallesi ve Düz Mahalle olmak üzere yağmur suyu hattının denizle bağlantısını sağlamayı amaçlıyoruz. Arkadaşlarımız bu bölgedeki hattı açtığında on yılların eksikliğini, şehri neden su bastığını, kanalizasyon hatlarının neden çalışmadığını gözleriyle gördü. Yağmur suyu hattı tamamen toprakla dolarak işlevini kaybetmişti. Daha önce Soya ve Mersan kavşağında yaptığımız gibi son nokta olarak buraya da baksları yerleştirerek Ordu ilimizde çok büyük bir afet olmadığı müddetçe su baskını, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarının tıkanmasıyla ilgili eksikliği gidermiş olacağız. Bu durum Ordu’da 2.5 yıldır yaptığımız altyapı çalışmalarının gerçek fotoğrafıdır” şeklinde konuştu.

 

ALTYAPININ ARDINDAN ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINA GEÇİLECEK

 

Altyapı çalışmalarının ardından Büyükşehir olarak, şehrin güzelleştirilmesi için üstyapıdaki görsel çalışmalara ağırlık verileceğini belirten Başkan Enver Yılmaz, “Bu bölgemizde kurulacak bakslar orta ölçekli ve 1.5’e 1 m ölçülerindedir. Daha önce Soya ve Mersan’da koyduğumuz 5’e 2 büyüklüğünde bakslar ve burada yapacağımız çalışma ile kentimizi inşallah ilçeleriyle birlikte ciddi bir sıkıntıdan kurtaracağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır