Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

İLK DEFA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİLER

İLK DEFA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİLER
  • EĞİTİM / GENEL
  • 23 Mayıs 2018
  • İLK DEFA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİLER için yorumlar kapalı
  • 624 KEZ OKUNDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan tarafından yurt genelinde başlatılan okuma yazma seferberliğine Ordu Büyükşehir Belediyesinin desteği sürüyor. ORMEK şubelerinde açılan kurslara kayıt olan vatandaşlar hayatlarında ilk defa okuma yazma öğrendiler. 

ÜNYE’DE 79 KURSİYERE EĞİTİM VERİLDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliğine Ordu’dan tam destek verdiklerini söyledi. ORMEK şubelerinde okuma yazma kursları açtıklarını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımızın okuma yazma seferberliği ilan etmesinin ardından, bizler de ORMEK bünyesinde kurslar oluşturduk. Daha öncesinde Altınordu ilçemizde okuma yazma öğrenen kursiyerlerimizin heyecanına tanık olmuştuk. Şimdi de Ünye ilçemizdeki kursiyerlerimizin mutluluklarına şahit oluyoruz. Ünye’mizde şimdiye kadar 5 grup açarak 79 kursiyere eğitim verdik. Halen 2 kursta 27 kursiyerin okuma yazma eğitimi devam ediyor. Okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımızı ORMEK şubelerimize bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

KURSİYERLER ÇOK AZİMLİLER

Kurs Öğretmeni Kübra Gürbüz, “Böyle bir projenin içerisinde olmaktan son derece gururlu ve mutluyum. Bu kurslara vesile olan Cumhurbaşkanımıza ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 2,5 -3 ay öncesinde ilk okuma yazma kursumuzu açtık. Şu anda ikinci gruba okuma yazma öğretiyorum. Kursiyerlerimiz çok azimli ve istekliler. Okuma yazmayı kısa sürede güzel bir şekilde öğreniyorlar. 

CUMHURBAŞKANIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN

Kursiyerler ise okuma yazma kurslarından duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Başbakanımızı çok seviyoruz. Kurs öğretmenlerimizden çok memnunuz. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Bu kurslar sayesinde okuma yazma öğrendik” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: