Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Hayatı Paylaşmaya Engel Yok

Hayatı Paylaşmaya Engel Yok
  • GENEL
  • 09 Mayıs 2018
  • Hayatı Paylaşmaya Engel Yok için yorumlar kapalı
  • 439 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nı kutlayarak, “Engelli vatandaşlarımıza farklılıklarını hissettirmeden onların yaşam standardını temin etmek ancak toplumsal duyarlılıkla mümkündür” dedi.

Başkan Enver Yılmaz, mesajında şu görüşlere yer verdi:

Birleşmiş Milletlerin üyesi olan tüm ülkelerde her yıl, 10-16 Mayıs tarihleri arasındaki hafta “Engelliler Haftası” olarak kabul edilmiştir.

Hiçbir engelliliğin bilerek ve isteyerek olmadığını unutmayalım. Engellilik; kader mahkûmluğu, utanılacak, hayata küsülecek ve saklanıp gizlenecek bir durum değildir. Her normal insanın bir engelli adayı olduğu gerçeğini de aklımızdan çıkarmamak gerekir.

Engelli olmak, bireysel bir sorun olmayıp sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur. Engelli vatandaşlarımızın her zaman toplumsal hayata katılımının artırılması, yaşam standardının yükseltilmesi ve temel haklarını etkin bir şekilde kullanabilmesi için çalışmalıyız.

Engelli vatandaşlarımıza farklılıklarını hissettirmeden onların yaşam standardını temin etmek ancak toplumsal duyarlılıkla mümkündür. Sosyal hayatta engellilere sağlanan imkân ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyi ve çağdaşlığının ölçütü olmakla beraber, insana verilen değer ve önemin belirgin yansımalarıdır. Onların yaşam sevincini kaybetmeden, üretken ve aktif bireyler olarak toplumsal hayatta yer almasını ve güçlerini kullanabilmesini sağlayacak düzenlemelerin hayata geçirilmesi konusunda üzerimize düşen her görevi yaptık ve bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.

Tasarladığımız her projeye engelli vatandaşlarımızın rahatını düşünerek yön veriyoruz. Hayatı paylaşmaya engel yok. Yaptığımız her uygulamada ve tasarladığımız her projede engelli vatandaşlarımızın konforunu göz önünde bulunduruyoruz. Bundan sonra da gerçekleştireceğimiz tüm çalışmalarda engelli bireylerimizin işlerini kolaylaştırmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Engelliler Haftası’nın engelli kardeşlerimizin sorunlarının çözümüne yönelik toplumsal farkındalığın artırılmasına vesile olmasını temenni ediyor, bütün engellilerimize ve ailelerine sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: