• DOLAR
  %0,31
 • EURO
  %-0,10
 • ALTIN
  %-0,03
 • BIST
  %-0,65
Halep’e Yardım Konvoyu Yola Çıktı

Halep’e Yardım Konvoyu Yola Çıktı

 Memur-Sen Ordu Şubesi öncülüğünde Halep’te bulunan yardıma muhtaç insanlar için toplanan 200 ton unu taşıyan 7 tır, Altınordu Tayfun Gürsoy Parkı’nda düzenlenen uğurlama töreniyle bölgeye gönderildi. Yardım tırlarını uğurlama törenine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz başta olmak üzere, Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Jandarma Komutanı Alb. Sedat Sarıkaya, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Memur-Sen Ordu […]

 Memur-Sen Ordu Şubesi öncülüğünde Halep’te bulunan yardıma muhtaç insanlar için toplanan 200 ton unu taşıyan 7 tır, Altınordu Tayfun Gürsoy Parkı’nda düzenlenen uğurlama töreniyle bölgeye gönderildi.
Yardım tırlarını uğurlama törenine Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz başta olmak üzere, Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Jandarma Komutanı Alb. Sedat Sarıkaya, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Memur-Sen Ordu Şubesi Başkanı İsmail Çelenk, protokol üyeleri, sendika temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
HALEP’E YARDIMLAR DEVAM EDİYOR
Başkan Enver Yılmaz, tırların uğurlanması amacıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada daha önce de 13 tırın Halep’e gönderildiğini hatırlatarak, “Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin yaptığı organizasyonla 13 tırımızı daha önce Halepli kardeşlerimize göndermiştik. Bugün de Memur-Sen Ordu Şubesi öncülüğünde 7 tır unu Halep’e gönderiyoruz. Bunun haricinde sivil toplum kuruluşlarımız, İHH’nın mihmandarlığında, Elif-Der ve diğer STK’larla birlikte  Altınordu ilçe merkezi  ile Ünye ve Fatsa’da kermes düzenlendi. Ordulu hemşehrilerimiz, toplanan 77 bin TL  kaynağı İHH marifetiyle Halep’e gönderdi. İnşallah bu yardımlar, mazlum ve garibanlara ilaç olur. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bu yardımların artarak devam etmesini diliyoruz” diye konuştu.
200 TON UN GÖNDERİLDİ
Vali İrfan Balkanlıoğlu Memur-Sen Ordu Şubesi yetkililerini tebrik ederek, “Ordulu kardeşlerimiz, Halep için temin ettikleri yaklaşık 200 ton unu Suriye’ye gönderiyor. Bugünkülerle birlikte Ordu’dan Halep’e gönderilen tır sayısı 20’yi buldu. İl genelinde kısa süre önce başlatılan kampanyaya çok ciddi bir katılımın olmasından dolayı son derece memnun oldum. Allah hepsinden razı olsun. Ordu halkı, mazlumlara ve muhtaçlara yardım etme konusunda her zaman üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getirmiştir. Tüm Ordu halkına teşekkür ediyorum” dedi.
15 GÜNDE 7 TIR YARDIM MALZEMESİ TOPLANDI
Memur-Sen Ordu Şubesi Başkanı İsmail Çelenk de yardım kampanyasını 15 gün önce başlattıklarına işaret ederek, “Tüm ilçelerimizdeki teşkilatlarımız, kampanya için adeta seferber oldu. Çok kısa sürede 200 ton unu toplamayı başardık. Bizlere bu anlamda destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yardım tırları, konuşmaların ardından yapılan dualarla birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaşmak üzere Halep’e doğru yola çıktı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır