• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Güzelorduspor Şampiyonluğu Kutladı

Güzelorduspor Şampiyonluğu Kutladı

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Spor Toto 3. Lig’e yükselen Güzelorduspor takımıyla kutlama yemeğinde bir araya geldi. Başkan Yılmaz, mor, beyaz ve siyah renklerini barındıracak olan takımın resmi adı ne olursa olsun, Ordu’da Orduspor adını taşıyan tek profesyonel takım olacağını belirtti.  “BÜYÜKŞEHİR ORDU’NUN TEK PROFESYONEL TAKIMI VAR VE ADI ORDUSPOR” Orduspor’un biriken borcu nedeniyle […]

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Spor Toto 3. Lig’e yükselen Güzelorduspor takımıyla kutlama yemeğinde bir araya geldi. Başkan Yılmaz, mor, beyaz ve siyah renklerini barındıracak olan takımın resmi adı ne olursa olsun, Ordu’da Orduspor adını taşıyan tek profesyonel takım olacağını belirtti.

 “BÜYÜKŞEHİR ORDU’NUN TEK PROFESYONEL TAKIMI VAR VE ADI ORDUSPOR”

Orduspor’un biriken borcu nedeniyle gittikçe hareket edemez hâle geldiğini ve bu durumun içinden çıkamadığını bir yıl önceden öngörerek gerekli hazırlıkların yapıldığını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Profesyonel bir ekip, disiplinli bir çalışma ve çok ciddi bir emekle BAL Ligi’nde başarılı olarak 3. Lig’e yükseldik ancak iki şehit cenazemizin olması ve Orduspor’un profesyonel liglere veda etmesi dolayısıyla herhangi bir eğlence tertiplemeyi uygun bulmadık. Bundan sonraki süreçte renklerini mor, beyaz ve siyah yapacağımız takımımızın adının Ordu-Spor Kulübü veya Ordu-Futbol Kulübü olmasıyla ilgili Futbol Federasyonuna sorduğumuz görüş doğrultusunda hareket edeceğiz. Resmi adı farklı olsa da Büyükşehir Ordumuzun bir tane profesyonel takımı var ve adı Orduspor. Hedefimiz, seneye 2. Lig’e ve 2019 yılında da yeni stadın bitimiyle 20 bin seyirciye oynayan ve PTT Ligi’ne yükselmiş bir Orduspor görmek” dedi.

 

MİLLETVEKİLİ ÇANAK, “GÜZELORDUSPOR  3 YILDA KURUMSAL BİR YAPIYA KAVUŞTU”

Milletvekili Oktay Çanak, “Bugün şampiyonluğu kutluyoruz ancak bu henüz başlangıç. Önemli olan bu başarıyı şehrimize armağan etmek ve büyütmektir. Güzelorduspor, 3 yaşında bir takım olmasına rağmen emek ve gayretle 200 sporcu ve 15 çalışanın olduğu kurumsal bir yapıya kavuştu. Takımı geliştiren herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Güzelorduspor’un BAL Ligi’nden Spor Toto 3. Lig’e yükselmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Teknik Direktör Cahit Terzi, takımın Orduspor adıyla 2-3 sene içerisinde en üst liglere çıkacağını söylerken Güzelorduspor Kulüp Başkanı Faruk Zavalsız, zorlu süreçte takıma inanan ve desteğini esirgemeyen başta Başkan Enver Yılmaz olmak üzere herkese teşekkür etti.

Kutlama yemeğine Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz ile Ak Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Ak Parti Ordu Eski Milletvekili Ayhan Yılmaz, MHP Ordu Eski Milletvekili Cemal Enginyurt,  Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, Ak Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, MHP İl Başkanı Köksal Yılmaz, Güzelorduspor Kulüp Başkanı Faruk Zavalsız, taraftar grubu liderleri, iş adamları, kulüp yöneticileri, eski yöneticiler, daire başkanları ve basın mensupları katıldı.

Programda takıma verdiği destek nedeniyle taraftar grupları tarafından, Başkan Enver Yılmaz’a çiçek takdim edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır