• DOLAR
  %-0,35
 • EURO
  %0,77
 • ALTIN
  %1,23
 • BIST
  %-0,05
Görme Engelliler ORMEK’te Kur’an-ı Kerim Öğreniyor

Görme Engelliler ORMEK’te Kur’an-ı Kerim Öğreniyor

Her yaştan vatandaşın bilgi ve beceri kazanarak toplum içerisinde sosyalleşmesine yönelik eğitim veren Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK), görme engelli vatandaşların engelsiz yaşam alanını geliştirmek için Kur’an-ı Kerim okuma kursu açtı. ENGELLİ VATANDAŞLARIN ENGELİNİ KALDIRIYORUZ Hazırladığı yeni projelerle engelli bireylerin yaşamlarını bir nebze olsun kolaylaştırmak için fiziki imkânlarını seferber eden Ordu […]

Her yaştan vatandaşın bilgi ve beceri kazanarak toplum içerisinde sosyalleşmesine yönelik eğitim veren Ordu Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (ORMEK), görme engelli vatandaşların engelsiz yaşam alanını geliştirmek için Kur’an-ı Kerim okuma kursu açtı.

ENGELLİ VATANDAŞLARIN ENGELİNİ KALDIRIYORUZ

Hazırladığı yeni projelerle engelli bireylerin yaşamlarını bir nebze olsun kolaylaştırmak için fiziki imkânlarını seferber eden Ordu Büyükşehir Belediyesi, görme engellilerin manevi yaşamlarına katkı sunacak bir projeye daha imza attı. ORMEK Altınordu şubesinde açılan kurs sayesinde 5 engelli kursiyer, Kur’an-ı Kerim’in tüm kurallarını orijinal harflerle hazırlanan Breille alfabesiyle öğreniyor.

BEŞ GÖRME ENGELLİ KURSİYERİMİZ VAR

Başkan Enver Yılmaz, Büyükşehir Belediyesinin hizmet yolculuğunda hayata geçirilen ORMEK’le birlikte toplumun her kesimine uzanarak sosyal ve kültürel anlamda birçok projeyi hayata geçirdiklerini söyledi. Binlerce kursiyerin aldığı eğitimlerle hem sosyal hem de ekonomik hayatın içerisinde yer aldığını belirten Başkan Yılmaz, “Bizler ilk emri “Oku!” olan bir dinin mensuplarıyız. Görme engelli kardeşlerimizin Kur’an okuma konusundaki isteğine duyarsız kalmayarak, onlara yönelik Kur’an-ı Kerim okuma kursu açtık. Kendisi de görme engelli olan kurs öğretmeni Vedat Yavuz tarafından verilen eğitim ile Breille alfabesiyle Kur’an-ı Kerim’i elleriyle okuyarak öğrenmeye çalışan 5 görme engelli kursiyerimizin kendine olan güveni artarken, toplum içerisinde genel yaşam becerileri de gelişiyor” dedi.

KUR’AN-I KERİM’İ HATASIZ ÖĞRENECEKLER

Görme engelli kursiyerler, harfler ve hareketlerin 6 nokta kombinasyonuna uyarlanarak oluşturulduğu Braille (kabartma) alfabesi vasıtasıyla Kur’an-ı Kerim’i hatasız okumayı öğreniyor.

Verilen kurs ile görme engelli vatandaşların kişisel, sosyal ve uygun alanlarda çalışmak üzere mesleki gelişimine yönelik katkı sağlanması amaçlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır