• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Gölköy’deki Yatırımlarımız Artarak Devam Edecek

Gölköy’deki Yatırımlarımız Artarak Devam Edecek

Büyükşehir Belediyesinin Gölköy’de gerçekleştirdiği ve 2017 yılında hayata geçirmeyi planladığı yatırımların değerlendirildiği toplantıda meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Enver Yılmaz, yatırımların planlandığı gibi ilerlediğini ve 2017 yılında yeni projeleri hayata geçireceklerini söyledi. Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Başkan Enver Yılmaz’la birlikte Gölköy Belediye Başkanı Ali […]

Büyükşehir Belediyesinin Gölköy’de gerçekleştirdiği ve 2017 yılında hayata geçirmeyi planladığı yatırımların değerlendirildiği toplantıda meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Enver Yılmaz, yatırımların planlandığı gibi ilerlediğini ve 2017 yılında yeni projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına Başkan Enver Yılmaz’la birlikte Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert, Genel Sekreter Bülent Civelek, OSKİ Genel Müdürü Fatih Yürük, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

GÖLKÖY ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI

Başkan Yılmaz, Ordu’nun nüfusunun artırılmasıyla ilgili çalışmalara Gölköy ilçesinin verdiği destekten dolayı teşekkür ederek, “İlimizin nüfusunun artırılması konusunda Gölköy ilçemiz, üzerine düşeni layıkıyla yerine getirmiştir. Bu konuda başta Gölköy Belediye Başkanımız olmak üzere, tüm Gölköylü hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bu yıl nüfusunu en çok artıran ikinci ilçemiz olan Gölköy’ün nüfusunu gelecek yıl 40 binlere çıkarabiliriz” dedi.

SIRADA YENİ YATIRIMLAR VAR

Gölköy’de 2014-2016 yılları arasında hayata geçirilen ve 2017’de yapılacak yatırımlarla ilgili değerlendirmede bulunan Başkan Enver Yılmaz, “Gölköy ilçemizde 3 yılda 11 milyon 725 bin TL içme suyu ve 15 milyon 500 yüz bin TL yol yatırımı gerçekleştirdik. Gölköy Meydanı ve Güzelyurt Meydanı’ndaki çalışmaları tamamladık. 2017 yılında ise 12 milyon TL yol yatırımı ve 5 milyon 750 bin TL içme suyu yatırımı yapacağız. Önümüzdeki ay Damarlı Meydanı’nın ihalesine çıkıyoruz. İlçemizde yeni otogar yapımıyla ilgili kamulaştırma sürecini başlatıyoruz. Gölköy’den geçen derenin her iki tarafında çevre düzenlemesi yapacağız ayrıca daha önce söz verdiğimiz gibi ilçemize kültür merkezi yapılması için 2019 yılına kadar 1,5 milyon TL destek sağlayacağız” diye konuştu.

2017 FİNAL YILIMIZ OLACAK

Başkan Yılmaz, ilçe genelindeki çalışmaların planlandığı gibi ilerlediğini belirterek, “Yatırımlarımızı hızlı bir şekilde hayata geçirmeye devam ediyoruz. 2017 yılında yapacağımız yatırımlarının birçoğunun ihalesini gerçekleştirdik. Bu yıl final yılımız olacak. Sıcak asfalt çalışmalarında işin büyük bir kısmını tamamlayacak, su ve kanalizasyonla ilgili de altyapıyı bitireceğiz” dedi.

Toplantıda Ulaşım Dairesi Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu ve OSKİ Yatırım İnşaat Dairesi Başkanı Nurettin Karagöz tarafından ilçe genelindeki yol ve içme suyu yatırımlarıyla ilgili bilgi verildi.

15 MİLYON 500 BİN TL YOL YATIRIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2014-2016 yılları arasında ilçe genelinde yürütülen yol çalışmaları için 15 milyon 500 bin TL harcama yapılarak 12,40 km sıcak asfalt, 12 km sathi asfalt kaplama, 48 km tesviye (yeni yol açma) ve yol onarım (yol genişletme), 323 km stabilize yol, 436 km reglaj, 294 km hendek temizliği, 14 km asfalt yama yapım işi, 2.111 m koruge boru ve 13.260 m3 taş duvar yapımı gerçekleştirildi.

2017 yılı yol çalışmaları kapsamında ise toplam 12 milyon TL maliyetinde olan 35,40 km sıcak asfalt, 39 km sathi asfalt kaplama, 5 km beton yol, 29,70 km tesviye (yeni yol açma) ve yol onarım (yol genişletme) ve 69 km stabilize yol yapımı gerçekleştirilecek.

İÇME SUYUNA 11 MİLYON 725 BİN TL HARCANDI

Son 3 yılda yaklaşık 3 milyon TL’lik su tahsilatının yapıldığı Gölköy ilçesinde 2014-2016 yılları arasında 11 milyon 725 bin TL harcama yapılarak 70,4 km uzunluğunda isale ve şebeke hattı döşendi. 2017’de ise 5 milyon 750 bin TL harcama yapılarak 36,7 km içme suyu isale ve şebeke hattı döşenecek.

BAŞKAN MERT, “ÇALIŞMALARDAN SON DERECE MEMNUNUZ”

Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert, toplantıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ekibiyle tam bir uyum içerisindeyiz. Bu toplantıdan çıkacak kararlar ilçemize mutlaka bir sinerji olarak yansıyacaktır. Gölköyümüze şimdiye kadar yapılan tüm yatırımlar için şahsım ve ilçem adına başta Sayın Başkanımız Enver Yılmaz’a ve ekibine can-ı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır