Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Gölköy Uluvahta Yaylasında Güreş Coşkusu

Gölköy Uluvahta Yaylasında Güreş Coşkusu

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Gölköy Belediyesinin birlikte düzenlediği Gölköy Uluvahta Yaylası Güreş ve Kültür Festivali’nin ikinci gününde geleneksel yağlı güreş müsabakaları yapıldı. Kıran kırana geçen müsabakalarda Ordu Büyükşehir Belediyesi Güreşçisi Nedim Gürel, tüm rakiplerini yenerek başpehlivan oldu.

Güneşli havanın da etkisiyle yoğun ilgi gören festivalin ikinci gün etkinliklerine AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, AK Parti Eski Milletvekili Temel Coşkun, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Gölköy Kaymakamı Tuncay Kaldırım, Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, , Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olğun ve çok sayıda vatandaş katıldı.

MİLLETVEKİLİ ÇANAK, “İLİMİZDE GÜREŞİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Ordu’da güreş sporunun yaşatılması ve geliştirilmesi amacıyla çalıştıklarını belirten Milletvekili Çanak, “Kırkpınar Başpehlivanı Recep Kara, Ordu Büyükşehir Belediyemiz bünyesine dâhil oldu ve şu anda tüm müsabakalarda ilimizi temsil ediyor. Yine Büyükşehir Belediyemiz ve Gölköy Belediyemiz bünyesinde kurulan takımlarda yer alan birçok başarılı güreşçimiz, Ordumuzun adını Türkiye genelinde ve dünyada duyurmak için ter döküyor. Bu anlamda güreş sporunun gelişimine katkı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’a, Gölköy Belediye Başkanımız Ali Kemal Mert’e, uzaktan gelen misafirlerimize ve bu festival alanını doldurarak destek veren tüm hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN VEKİLİ ÇORUH, “FESTİVALLER, KÜLTÜREL DEĞERLERİMİZİ GELECEK NESİLLERE AKTARIYOR”

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Çoruh, il genelinde düzenlenen festivalleri önemli bulduklarını söyleyerek, “Önemli bulduğumuz bu tür festival ve şenliklerimizi, imkânlar ölçüsünde her zaman desteklemeye gayret gösteriyoruz. Bu festivaller, hem Ordumuzun güzelliklerinin tanıtımına çok önemli katkılar sağlıyor hem de atalarımızdan miras kalan kültürel değerlerimizi gelecek nesillere aktarmış oluyor. Birlik ve beraberliğimizi de pekiştiren bu festivaller ile farklı kültürden insanlarımız ve kardeşlerimizle bir araya gelmiş oluyoruz. Böyle güzel bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

BAŞKAN MERT, “GÜREŞTE HEDEFİMİZ 1. LİGE YÜKSELMEK”

Gölköy Belediye Başkanı Ali Kemal Mert, her sene düzenledikleri Uluvahta Yaylası Güreş ve Kültür Festivali’nde güreş sporuna ayrı bir önem verdiklerini belirterek, “Gölköy Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz güreş takımımız, şu anda profesyonel 2. ligde mücadele ediyor. İnşallah 1. lige çıkarak ilimizi burada temsil etmek ve kültürümüzde önemli bir yer tutan, ata sporumuz olan güreşin yaşatılması ve tanıtılmasına katkı sağlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİR GÜREŞÇİSİ NEDİM GÜREL BAŞPEHLİVAN OLDU

İl içi ve il dışından birçok güreşçinin katıldığı Gölköy Uluvahta Yaylası Güreş ve Kültür Festivali’nde kıran kırana müsabakalar yapılırken, başpehlivanlığı ise tüm rakiplerini yenerek finale yükselen Ordu Büyükşehir Belediyesi Güreşçisi ve Milli Takım Sporcusu Nedim Gürel aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: