• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Fındık Üreticinin Gözü Kulağı Cumhurbaşkanında

Fındık Üreticinin Gözü Kulağı Cumhurbaşkanında

Üreticinin gözü kulağı Cumhurbaşkanında Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, fındık fiyatlarındaki düşüşlerle ilgili çok çarpıcı iddiada bulundu. Başkan Selami Akarsu, fındık fiyatlarının referandum süreci öncesi çift hanelerde olduğunu, 10 lira, 12 lira gibi rakamlardan işlem gördüğündü, referandum sürecine girildiğinden itibaren sürekli olarak iniş çıkışların yaşandığını söyledi. Başkan Selami Akarsu,  fındık fiyatının 8-9 lira seviyelerine gerilemesinin […]

Üreticinin gözü kulağı Cumhurbaşkanında

Altınordu Ziraat Odası Başkanı Selami Akarsu, fındık fiyatlarındaki düşüşlerle ilgili çok çarpıcı iddiada bulundu.

Başkan Selami Akarsu, fındık fiyatlarının referandum süreci öncesi çift hanelerde olduğunu, 10 lira, 12 lira gibi rakamlardan işlem gördüğündü, referandum sürecine girildiğinden itibaren sürekli olarak iniş çıkışların yaşandığını söyledi.

Başkan Selami Akarsu,  fındık fiyatının 8-9 lira seviyelerine gerilemesinin asla kabul edilir bir şey olmadığını dile getirerek, fındıkta oynanan oyunların devam ettiğine inandıklarını, üreticiler olarak bu oyunun son bulmasını istediklerini kaydetti.

Başkan Akarsu, daha önce hükümet yetkililerine fındık üzerinde oynanan oyunların olduğunu, fındık da çözüm önerileri adı altında bir raporu verdiklerini belirterek; “Artık tek umudumuz Sayın Cumhurbaşkanımızın ilimize yapacağı ziyaret. 13 Nisan’da kente gelecek Cumhurbaşkanımıza üreticilerin bu sorunlarını iletmeye çalışacağız. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımız vereceği müjdelerle fındık üreticisinin yüzünü güldürür. Biz kendisinden güzel haberler duymak istiyoruz.  2009 yılında başlayan Serbest Piyasa işlevini yitirmeye başlamıştır. Fındıkta çok ciddi bir tekelleşme vardır. Bunun bir an önce önüne geçilmesi gerekmektedir. Fındığın müdahale alımı, taban fiyat uygulaması gibi bir takım çalışmalar yaparak, devlet garantisine alınmasını istiyoruz. Üreticinin gözü her gün borsa tabelalarında. İnşallah oynanan bu oyun son bulur ve kazanan üretici ve bizler oluruz.” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır