• DOLAR
  %-0,35
 • EURO
  %0,77
 • ALTIN
  %1,23
 • BIST
  %-0,05
Fındık Üreticileri Bu Ekibi Bekliyor

Fındık Üreticileri Bu Ekibi Bekliyor

Kar, zirai don, sis, külleme derken fırtına da fındık ürününe ciddi zararlar verdi. Geçtiğimiz hafta meydana gelen şiddetli fırtınanın ardından sabah bahçeye giren üreticiler, yaprakların hatta dalların kırılarak döküldüğünü gördü. Bunun üzerine hem ziraat odaları, hem gıda tarım ve hayvancılık müdürlükleri harekete geçerken, tarım sigortası yaptıran üreticiler de TARSİM’e ihbarda bulunarak hasar tespiti yapılmasını istedi. […]

Kar, zirai don, sis, külleme derken fırtına da fındık ürününe ciddi zararlar verdi.
Geçtiğimiz hafta meydana gelen şiddetli fırtınanın ardından sabah bahçeye giren üreticiler, yaprakların hatta dalların kırılarak döküldüğünü gördü.

Bunun üzerine hem ziraat odaları, hem gıda tarım ve hayvancılık müdürlükleri harekete geçerken, tarım sigortası yaptıran üreticiler de TARSİM’e ihbarda bulunarak hasar tespiti yapılmasını istedi.

Hasar tespitlerini yapmak ve ihbarları değerlendirmek üzere TARSİM’den 70 grup ve 200 eksperden oluşan ekipler sahaya inerek çalışmalara başladı. Üreticilerden gelen her ihbarı değerlendiren ekipler hasar bulunan yerleri incelerken zaman zaman asılsız olduğu anlaşılan ihbarlar da ekiplere zaman kaybettirdi.

Konuyla ilgili çok hassas çalıştıklarını ifade eden TARSİM bölge müdürü Bülent Yaşaroğlu, “şimdiye kadar 20 binin üzerinde ihbar geldi. Tüm başvurular değerlendiriliyor, üreticimiz rahat olsun, hepsine tek tek ulaşacağız. Mağduriyete asla izin vermeyeceğiz. Kesinlikle üreticimizin zararı neyse karşılanacaktır. Hasar tespit çalışmamız 10 gün içerisinde bitmiş olacak” diye konuştu.

Ayrıca tespit çalışmalarının hızlanması için sahadaki ekiplerin sayısının arttırılabileceği de öğrenildi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır