Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ferrero ve TOÇEV ‘Bugün Benim Gelecek Benim’ projesi başlattı

Ferrero ve TOÇEV ‘Bugün Benim Gelecek Benim’ projesi başlattı
  • EKONOMİ / GENEL
  • 20 Nisan 2018
  • Ferrero ve TOÇEV ‘Bugün Benim Gelecek Benim’ projesi başlattı için yorumlar kapalı
  • 696 KEZ OKUNDU

FERRERO Fındık, Değerli Tarım kapsamında gençleri ve çocukları bilinçlendirmek amacıyla Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) ile birlikte ‘Bugün Benim, Gelecek Benim’ projesini başlattı.

Ferrero Fındık, Değerli Tarım kapsamında gençleri ve çocukları bilinçlendirmek amacıyla Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) ile birlikte “Bugün Benim, Gelecek Benim” Projesi’ni başlattı. Proje ile ilgili 17 Nisan Salı günü Anemon Otel’de bir basın toplantısı düzenlendi. Düzce’de başlayan proje, Karadeniz Bölgesi’nde Sakarya, Ordu, Giresun ve Trabzon illerindeki okullarla devam edecek. Proje’nin temel hedefi, bölgedeki çocuk ve gençlerin kişilik gelişimlerini güçlendirerek geleceklerini belirleyecek mesleki fırsatları yerinde anlatmak ve bölgenin gelişimine katkı sağlamak.

Proje’nin ilk ayağında 11 – 14 yaş arası gençlere ulaşılması hedefleniyor. Proje kapsamında TOÇEV eğitmeni psikologlar aracılığıyla çocuklara öncelikle kendi özelliklerinin farkında olmaları, sahip oldukları haklarını bilmeleri ve sınırlarını korumaları ve sonrasında ise diğer çocuklar ve arkadaşlarının haklarını korumalarına yönelik eğitimler verilerek psikososyal atölye çalışmaları yapılacak. Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı olan 2018’de çocuk işçiliğine karşı bilinç ve farkındalık yaratmak da projenin hedefleri arasında. Projenin ikinci ayağında ise, 15-17 yaş arasındaki gençlere, gerçekçi gelecek hedefi belirlenerek yeteneklerine uygun meslek seçimi ve eğitimleri konularında destek olunması amaçlanıyor. Gençlere, ziraat, gıda gibi meslek seçeneklerini sunmak ve maddi imkansızlıklar ya da ailevi nedenlerden dolayı üniversiteye gidememeleri halinde, mevcut fırsatlar konusunda farkındalığın artırılması hedefleniyor.

Tarım bölgesi olan şehirlerde, ziraat/gıda veya toplum sağlığı gibi toplumsal fayda sağlayan işlerin yanı sıra aile mesleğinin de profesyonel olarak yapılabileceği konusunda eğitim verilecek. Tercihlerini daha doğru ve sağlıklı yapabilmeleri için çeşitli destekler sunulacak. Rol model olabilecek başarılı genç çiftçiler üzerinden küçük merkezlerden büyük şehirlere göç etmek dışında da bir tercihleri olduğunu göstererek, tarım ve hayvancılığın sürdürülebilirliğinin vurgulanması hedefleniyor.

Projeyi değerlendiren Ferrero Sosyal Sürdürülebilirlik Koordinatörü Melike Kıratlı: “ ‘Bugün Benim, Gelecek Benim’ projesinin temel hedefi, karakter ve kişilik gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlamış, kendi haklarını bilen ve empati yapabilen çocuklar yetiştirerek, ileride gençlere kendi bölgelerinde güzel bir gelecek olabileceğini göstermek, geleceğini daha bilinçli seçen gençler yetiştirmek ve çiftçiliğin de bu seçeneklerden biri olarak görülmesini sağlamak. Değerli Tarım’la bölgede yaydığımız teknoloji destekli tarım uygulamalarını benimsemiş gençler yetiştirerek dolaylı yoldan ülkemiz tarımının geleceğine profesyonel katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.” dedi.

TOÇEV Yönetim Kurulu üyesi Betül Mermertaş, proje hakkında şunları söyledi: “ ‘Bugün Benim, Gelecek Benim’ projesi, psikososyal atölye çalışmalarının yanı sıra, metodolojik çalışma da içeriyor. 11-14 yaş grubundaki öğrencilerin

Duygusal Zeka Düzeyi, Umutsuzluk Düzeyleri, 15-17 yaş grubundaki öğrencilerin ise gelecek hedefleri hem çalışma öncesi, hem de sonrasında, bilimsel psikolojik ölçekler aracılığı ile ölçülüyor. Bu ölçümlerle projenin etkisi ve gençlerin gelecek algısı tespit ediliyor. Elde edilen veriler, grup içi ve gruplar arası karşılaştırmalarla Türkiye’de akademik literatüre katkı sağlamak üzere derleniyor.” dedi

-SON-
Ferrero Grubu Hakkında
Ferrero, 1946 yılında İtalya’nın Alba kentinde kuruldu. Bugün Grup 10 milyar Euro’yu aşan toplam iş hacmi ile şekerleme pazarının pazar liderlerinden ve küresel çikolata pazarının en büyük şirketlerinden biridir. 53 ülkede 40 bin çalışanı olan Grup, dünya genelinde 22 üretim tesisine ve 9 tarım şirketine sahiptir. Grup, 19. fabrikasını 2013 yılında Türkiye’de Manisa şehrinde kurmuştur.
Ferrero’nun ürünleri 160’dan fazla ülkede tüketici ile buluşmaktadır. Ortak anıların ve geleneklerin parçası haline gelen markaları nesilden nesile aktarılıp, kimi bölgelerde kültürel ikon haline gelmiştir. Sosyal Sorumluluk, Ferrero’nun DNA’sında mevcuttur. Ürün tazeliği ve yüksek kalitesi, en iyi ham maddelerin seçimi, sürdürülebilir tarım yöntemleri, ve bitmeyen araştırma ve inovasyon tutkusu Ferrero’nun başarısının en önemli unsurlarını oluşturmaktadır. Ferrero, Ferrero Vakfı, Michele Ferrero Girişimcilik Projeleri ve Kinder+Sport Programı ile yerel toplumların gelişimini desteklemektedir. Daha fazla bilgi için: www.ferrero.com, www.ferrerocsr.com
Türkiye web sitemiz: www.ferrero.com.tr

Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) Hakkında
TOÇEV, Türkiye’nin çeşitli illerinde maddi yetersizlik nedeniyle okuyamayan çocuklara bütün eğitim hayatları boyunca maddi-manevi destek vermekte ve çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 1994 yılından bu yana “Okumak Her Çocuğun Hakkıdır” diyerek Türkiye genelinde 20 ulusal proje ile ihtiyaca yönelik çalışmaları çocuklara ulaştırmaktadır.

Yaşasın Okulumuz, Bir Şey Değişir Her Şey Değişir, Günebakan, İlk Yardıma İlk Adım, Parlak Gülüşler Parlak Gelecekler, Evimdeyim, Yarının İzleri, Paylaşmayı Seven Parmak Kaldırsın, İyi Beslenmek İyi Gelecek, Temiziz, Kütüphaneler, Enerjimiz Çocuklar İçin, Ben Ergenim, Özgürlüğüm, Kahvaltılı Sabahlar Sağlıklı Yarınlar, Yeşilay, Benim Mahallem, Özgürüm, Buğdayın İyiliği Doğru Ekmeğin Mucizesi ve HSBC YBO Psikolojik Destek Projesi TOÇEV’in yürüttüğü projelerden bazılarıdır. TOÇEV faaliyetleri ve projeleriyle beş milyonun üstünde çocuğun hayatına dokunmuştur. Daha fazla bilgi için: www.tocev.org.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: