• DOLAR
  %0,37
 • EURO
  %-0,14
 • ALTIN
  %-0,14
 • BIST
  %-0,42
Fatsa’dan Halep İçin Toplanan Yardımlar Kardeşlik Tırı İle Dualarla Yola Çıktı

Fatsa’dan Halep İçin Toplanan Yardımlar Kardeşlik Tırı İle Dualarla Yola Çıktı

Ordu İHH ve Elif-Derneği öncülüğünde Fatsa ilçemizdeki sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan bayanlar tarafından Halep’e yardım amaçlı düzenledikleri kermes neticesinde elde edilen gelirle alınan gıda, ilaç, battaniye ve mont gibi yaşam malzemeleri bulunan kardeşlik tırımızı dualarla Halep’e teslim edilmek üzere Reyhanlı’ya gönderildi. Fatsa 15 Temmuz Özgürlük Meydanı’nda Halep’e yardım tırının gönderilmesi ile alakalı düzenlenen törene […]

Ordu İHH ve Elif-Derneği öncülüğünde Fatsa ilçemizdeki sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan bayanlar tarafından Halep’e yardım amaçlı düzenledikleri kermes neticesinde elde edilen gelirle alınan gıda, ilaç, battaniye ve mont gibi yaşam malzemeleri bulunan kardeşlik tırımızı dualarla Halep’e teslim edilmek üzere Reyhanlı’ya gönderildi.
Fatsa 15 Temmuz Özgürlük Meydanı’nda Halep’e yardım tırının gönderilmesi ile alakalı düzenlenen törene Kaymakam Mehmet Yapıcı, Fatsa Belediye Başkanımız Hüseyin Anlayan, Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcımız Ahmet Çoruh, Fatsa Belediye Başkan Yardımcılarımız Muharrem Aktepe ve İbrahim Eroğlu, İlçe Müftüsü Hüseyin Can katıldılar.
İlçe Müftüsü Hüseyin Can’ın yaptığı duanın ardından Halep’e yardım tırı yola çıktı.
İHH Fatsa İlçe Temsilcisi Ali İyi yaptığı açıklamada, “Fatsa’daki ve Altınordu’daki bayan arkadaşlarımızın düzenlemiş oldukları kermes neticesinde yaklaşık 80 bin TL’lık maddi yardım toplandı. İHH’nın Reyhanlı’daki deposuna neye ihtiyaç olduğu konusunda istişarede bulunduk. Gıda, ilaç, battaniye ve giyim eşyası üzerinde yoğunlaştılar. Bununla ilgili 80 bin lira değerinde gıda ilaç battaniye ve mont şeklinde yardım topladık ve tırımızı bugün gönderiyoruz. Halihazırda şu anda vatandaşlarımız yardım yapmaya devam ediyorlar. Şu an için mevcut kampanyamız yok ama biriktiğinde göndermeye devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır