Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Fatsa’da 2018 Yılı Doğal gazda Önemli Bir Yıl Olacak

Fatsa’da 2018 Yılı Doğal gazda Önemli Bir Yıl Olacak
  • EKONOMİ / GENEL
  • 22 Ocak 2018
  • Fatsa’da 2018 Yılı Doğal gazda Önemli Bir Yıl Olacak için yorumlar kapalı
  • 409 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 2018’in Fatsa ilçesinde doğal gaz çalışmaları açısından önemli bir yıl olacağını ve yıl sonuna kadar nüfusun %90’ının doğal gaza kavuşacağını söyledi.

Yıl sonuna kadar ana arterlerdeki çalışmaların biteceğini belirten Başkan Enver Yılmaz, “Fatsa ilçemizin doğal gaz çalışmalarında şu anda projemizin kapsadığı coğrafi alan itibarıyla %25 seviyelerindeyiz. Sene sonuna kadar ise %40 seviyesine ulaşmak istiyoruz. Bu durumda şehir içerisinde ana arterlerdeki çalışmaları tamamlamış olacağız” dedi.

ABONE SAYISI 4 BİN 500’E ULAŞTI

Başkan Yılmaz, Fatsa’da hâlen 4 bin 500 doğal gaz abonesi olduğunu söyleyerek, “Fatsa ilçemizde halen 4 bin 500’e yakın doğal gaz abonemiz var. Bilindiği üzere 2017 yılı sonu itibarıyla Dolunay, Evkaf, Mustafa Kemal, Şerefiye, Dumlupınar, Kurtuluş ve Sakarya Mahallelerimizde doğal gaz kullanılmaya başlanmıştı. 2018 yılında da Dolunay, Sakarya, Kurtuluş ve Şerefiye Mahallelerimizin kalan kısmına, Organize Sanayi Bölgemize ve Fatih Mahallesi’ne doğal gaz verilmeye başlanacak. Bu demek oluyor ki yılsonu itibariyle Fatsa ilçesinin nüfus olarak %90’ı doğalgaz hizmetinden faydalanmış olacak” diye konuştu.

DOĞAL GAZ YATIRIMLARI BÜYÜKŞEHİR’LE İVME KAZANDI

Ordu Büyükşehir Belediyesinin doğal gaz firmasına ortak olmasıyla birlikte il genelindeki doğal gaz yatırımlarında ciddi bir artış olduğuna dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “Ordu’muzun Büyükşehir olmadan önceki yedi yıl zarfında, il genelinde toplam 30 milyon TL’lik doğal gaz yatırımı yapılmış. İlimizin Büyükşehir olduktan sonraki sürecinde ise Büyükşehir Belediyemizin doğal gaz firmasına %7’lik oranda ortak olması neticesinde son iki yılda 90 milyon TL’lik doğal gaz yatırımı yaptırmışız. Bizim firmaya ortak olmamız ve işlerle müstakil olarak ilgilenmemiz hem Fatsa’da hem de Ünye ve Altınordu ilçelerinde doğal gaz yatırımlarını hızlandırmıştır” dedi.

YAZ AYLARINDA KAZI ÇALIŞMALARINA AĞIRLIK VERİLECEK

Havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte doğal gaz kazı çalışmalarına ağırlık verileceğini belirten Başkan Yılmaz, “Yaz sezonu itibarıyla doğal gazla ilgili kazı işlemlerine biraz ağırlık vereceğiz. Altınordu ilçemizde 2017 yılında gerçekleştirilene benzer bir yatırım süreci 2018 yılında Fatsa ilçemizde yaşanacak. Devamında ise başta ana caddeler olmak üzere şehir merkezindeki yapım işlerini hızlı bir şekilde tamamlayacağız” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: