• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Fatsa Mezbahası ve Hayvan Pazarında Çalışmalar Başladı

Fatsa Mezbahası ve Hayvan Pazarında Çalışmalar Başladı

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Fatsa ilçesinde hayata geçireceği modern mezbaha ve hayvan pazarı projesinde yapım çalışmaları başladı. Başkan Enver Yılmaz, yaklaşık 20 milyon TL’ye mal olacak mezbaha ve hayvan pazarının gerektiğinde komşu illere de hizmet verebilecek modern bir kompleks olacağını söyledi. TEMEL KAZISI VE DOLGU ÇALIŞMASI YAPILIYOR Başkan Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, proje alanında temel […]

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Fatsa ilçesinde hayata geçireceği modern mezbaha ve hayvan pazarı projesinde yapım çalışmaları başladı. Başkan Enver Yılmaz, yaklaşık 20 milyon TL’ye mal olacak mezbaha ve hayvan pazarının gerektiğinde komşu illere de hizmet verebilecek modern bir kompleks olacağını söyledi.
TEMEL KAZISI VE DOLGU ÇALIŞMASI YAPILIYOR
Başkan Yılmaz konuyla ilgili yaptığı açıklamada, proje alanında temel kazısı ve dolgu çalışmalarının başladığını belirterek, “Fatsa ilçemizde yapacağımız modern mezbaha ve hayvan pazarı projemizle ilgili ihaleyi alan yüklenici firma yapım çalışmalarına başladı. Mezbahanın yapılacağı alanın zeminini temel kotuna getirmek amacıyla ariyet dolgu çalışmalarımız sürerken, hayvan pazarının inşa edileceği alanda ise temel kazıları yapılıyor” dedi.
YAKLAŞIK 20 MİLYON TL’YE MAL OLACAK
Yaklaşık 20 milyon TL’ye mal olacak tesisin yüksek standartlara sahip olacağını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Şu anda ilimiz genelinde bulunan yaklaşık 15 kesimhanemizin hiçbiri Avrupa standartlarına uymuyor. Fatsamıza yapacağımız mezbaha, başta sağlık ve temizlik olmak üzere hizmet, kalite ve güvenirlilik gibi konularda Avrupa standartlarını taşıyacak. Kesimler, veterinerler nezaretinde standartlara uygun şekilde yapılıp, kesimhaneden çıkan etlere sertifika verilecek. Daha sonra da soğuk hava sistemi bulunan araçlarla işletmelere ulaştırılacak” diye konuştu.
BÖLGENİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK
Başkan Yılmaz, yapılacak mezbahanın bölgenin en büyük kesimevi olacağını belirterek, “İşletmemizi Fatsamıza yapmamızın nedeni, bu ilçemizin bölgenin tam orta noktasında olmasıdır. En fazla kesim yapılan ilçelerden olan Fatsa, bu sistemle hem kendisini amorti edecek hem de istihdam sağlayacak. İlçemize yapacağımız mezbaha sadece ilimizin değil, bölgemizin de en büyük kesimevi olacak. İlimiz genelindeki tüm kesimler burada yapılacağı gibi komşu illerden de kesim için hayvan getirilecek” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır