Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Fatsa Cumhuriyet Meydanı’nda Sorun Aşıldı

Fatsa Cumhuriyet Meydanı’nda Sorun Aşıldı
  • GENEL
  • 26 Ocak 2017
  • Fatsa Cumhuriyet Meydanı’nda Sorun Aşıldı için yorumlar kapalı
  • 577 KEZ OKUNDU

Fatsa ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı’nı daha modern bir görünüme kavuşturmak amacıyla çalışmalara başlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, meydanda bulunan atıl binalarla ilgili kamulaştırma sorununu çözdü.

Başkan Enver Yılmaz, on yıllardır Fatsa’nın gündeminde olan, vatandaşlar tarafından yakından takip edilen Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak çalışmalar konusunda önemli ilerlemeler sağlandığını ve ilçenin modern bir meydana kavuşması için hazırlıkların devam ettiğini belirtti.

PROJEYİ KISA SÜREDE HAZIRLAYACAĞIZ

Projenin önündeki en büyük engel olan kamulaştırma sorununun çözüldüğünü ifade eden Başkan Yılmaz, “Cumhuriyet Meydanı ile ilgili kamulaştırma çalışmalarında son aşamaya geldik. Bize göre projenin hayata geçirilmesi için en önemli aşama, kamulaştırılması gereken binaların sahipleriyle iletişime geçip onları razı etmekti. Binaların çok hissedarlı olması, çalışmaları zorlaştırsa da oradaki 6 binada hissesi olan yaklaşık yüzün üzerindeki vatandaşımızla tek tek görüştük. Bir mutabakat metni üzerinde anlaşma sağlayarak işi sözleşme aşamasına getirdik. Çalışmalar planladığımız şekilde devam ederse kısa zamanda hazırlatacağımız projeyi uygulamaya geçireceğiz” dedi.

CUMHURİYET MEYDANI, FATSA VE ORDU İÇİN VİZYON PROJE OLACAK

Cumhuriyet Meydanı Projesi’nin Fatsa ve Ordu için önemli olduğunu söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Meydan projesi, Fatsa ilçemizin ve Büyükşehir Ordumuzun vizyon ve vitrin yatırımlarından biri olacak. Gerek kamulaştırma bedeli gerekse yeraltı otoparkları, çevre düzenlemesi, görselliği ve şehir meydanı kimliğiyle birlikte büyük maliyeti olan çok önemli bir proje. İnşallah önümüzdeki günlerde oradaki atıl binaları yıkmak suretiyle çalışmalara başlayacağız. Proje görsellerini Fatsalı hemşehrilerimizle paylaşıp, onların da onayını almak kaydıyla güzel bir çalışmaya imza atmış olacağız” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: