• DOLAR
  %2,24
 • EURO
  %2,89
 • ALTIN
  %2,51
 • BIST
  %0,60
Ergün Taşcı Fatsa Çevre Yolu İhale Süreci Devam Ediyor

Ergün Taşcı Fatsa Çevre Yolu İhale Süreci Devam Ediyor

Ordu Milletvekili Ergün Taşcı, Türkiye’nin en büyük mega projelerinden birisi olan Fatsa Çevreyolu için yapılan ilk ihalenin iptal edilmesi üzerine bir açıklama yaptı.    ‘Bu büyük projeyi sonuçlandırmak ve milletimizin hizmetine sunmak üzerimizdeki büyük bir vebaldir. Fatsa Çevreyolunun yapımına ilişkin ihalenin iptalinden hemen sonra Karayolları Genel Müdürlüğümüz ile görüşmeler yaptık. Karayolları Genel Müdürümüzün de katkılarıyla […]

Ordu Milletvekili Ergün Taşcı, Türkiye’nin en büyük mega projelerinden birisi olan Fatsa Çevreyolu için yapılan ilk ihalenin iptal edilmesi üzerine bir açıklama yaptı

 

‘Bu büyük projeyi sonuçlandırmak ve milletimizin hizmetine sunmak üzerimizdeki büyük bir vebaldir. Fatsa Çevreyolunun yapımına ilişkin ihalenin iptalinden hemen sonra Karayolları Genel Müdürlüğümüz ile görüşmeler yaptık. Karayolları Genel Müdürümüzün de katkılarıyla sürecin kesintisiz devam etmesi ve hızla neticelendirilmesi için tedbirlerimizi aldık.’ diyen Taşcı, ‘Süreci başından itibaren yakinen takip ediyoruz. Memleketimiz adına en önemli gündemimiz olan projenin ‘Etüt ve Proje Danışmanlık Hizmet Alımı İşi ihalesi’ 29.03.2017 tarihinde yapılmış olup ihaleye davet edilen 10 adet firmadan sadece dört istekli katılmıştır. İhaleye teklif veren dört isteklinin teklifleri yaklaşık maliyet üzerinde olması nedeniyle; temel ilkelerinden olan rekabet ilkesi oluşmadığı için ihale iptal edilmiştir.’ şeklinde konuştu.

 

Böyle büyük projelerde ihale iptallerinin her zaman ihtimal dahilinde olduğunu hatırlatan Taşcı, ‘Bu türden ihale iptalleri böylesine büyük projeler için sıkça rastlanan bir durumdur. Bunlar, projenin genel seyrine veya yapımına olumsuz etki edecek ya da gecikmesine sebep olacak şeyler değildir. Önemli olan, hakka hukuka tam olarak riayet edilmesi ve sadece memleketin, milletin yararını gözeten bir işin ortaya çıkarılmasıdır. Sonuç olarak, ihale süreci olağan seyrinde devam ediyor. İptal edilen ilk ihaleden sonra bir an evvel yeni ihale süreci başlatıldı ve tüm hazırlıklar tamamlandı. Sürecin adil ve hızlı bir şekilde yönetilmesi için tüm paydaşlarımızla uyum içerisinde çalışıyor ve projenin her aşamasını yakından takip ediyoruz.’ diye konuştu.

 

Yeni ihale hazırlıklarının tamamlanarak ön yeterlik başvurularının 30.05.2017 tarihinde alınacağını vurgulayan Ergün Taşcı, ‘Bu aşamada projenin ihale sürecini hızlı bir şekilde neticelendireceğiz ve projeyi yapacak olan yüklenici firma belli olacak. Yapılacak olan bu ikinci ihalenin en hayırlı şekilde neticelenmesini temenni ediyor, ihaleye katılacak olan firmalara başarılar diliyorum.’ dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır