Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Engellerin Aşılabildiği Bir Ordu İnşa Ediyoruz

Engellerin Aşılabildiği Bir Ordu İnşa Ediyoruz

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Akıllı Bisiklet Projesi kapsamında Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde hayata geçirdiği engelli aracı şarj istasyonlarıyla engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmak adına bir adım daha attı.

Başkan Enver Yılmaz, “Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayatta daha aktif bir yaşam sürmesi için Büyükşehir Belediyesi olarak birçok projeyi hayata geçiriyoruz. Amacımız, onların önündeki engeli kaldırarak yaşamlarını kolaylaştıran bir Ordu inşa etmek ” dedi.

18 ADET AKÜLÜ ENGELLİ ARACI ŞARJ İSTASYONU HİZMET VERECEK

Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde hayata geçirilecek 18 adet akülü engelli aracı şarj istasyonuyla engelli vatandaşların hayatı kolaylaşıyor.

Altınordu ilçesinde sahil boyunca 9, şadırvan yanında ve Ordu Üniversitesi karşısında 1’er adet olmak üzere toplam 11, Ünye’nin Tabakhane Deresi ile Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi arasındaki alanda 4 ve Fatsa ilçesinin Kader Pastanesi ile Elekçi Köprüsü arasındaki alanda da 3 adet engelli aracı şarj istasyonu bulunacak. Altınordu’da Atatürk Kültür Merkezinin ve sahildeki skate parkın yanında hizmet veren iki istasyonun dışında, biri Ordu Üniversitesinin karşısı diğeri şadırvan önü ve 7 tanesi de sahil kordonu boyunca yerleştirilecek yeni şarj istasyonlarının kurulumu için hazırlıklar sürüyor. Ünye ve Fatsa ilçelerinde kurulumu tamamlanan engelli aracı şarj istasyonlarının deneme çalışmaları ise devam ediyor.

3 ENGELLİ ARACI AYNI ANDA ŞARJ EDİLEBİLİYOR

Aynı anda 3 engelli aracını, her iki tarafında bulunan USB girişleriyle 2 tableti ve 2 cep telefonunu şarj edebilen istasyonların üst kısmında ise 2 adet güvenlik kamerası bulunuyor. Aracın ya da telefonun şarj dolumu sırasında ise engelli vatandaşlar, istasyon üzerinde bulunan ekrandan Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü çalışmaları takip edebiliyor.

ALLAH BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN RAZI OLSUN

Araçlarını şarj eden engelli vatandaşlar, verilen hizmetle ilgili Başkan Enver Yılmaz’a ve ekibine teşekkür etti. Geçmişte araçlarının şarjı bittiğinde insanların elektrik sarfiyatının çok olur kaygısıyla iş yerlerinde şarjının yapılmasına izin vermediklerini belirten engelli vatandaşlar, “Şimdi ise şarj istasyonlarında aracımızı şarj edip sıkıntı yaşamadan evimize ulaşıyoruz. Allah, Büyükşehir Belediyemizden ve Başkanımızdan razı olsun” diye konuştu.

Proje kapsamında 18 adet akülü engelli aracı istasyonunun yanı sıra 18 adet akıllı bisiklet kiralama terminali, 144 adet akıllı bisiklet ve 240 adet akıllı park ünitesi halkın kullanımına sunulacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: