• DOLAR
  %-0,39
 • EURO
  %1,04
 • ALTIN
  %0,91
 • BIST
  %-0,05
Elif-Der Yönetimi, Vali Balkanlıoğlu’nu Ziyaret Etti

Elif-Der Yönetimi, Vali Balkanlıoğlu’nu Ziyaret Etti

İhtiyaç sahiplerine maddi ve manevi destek sağlamak amacıyla bir yıldır faaliyet gösteren Elif Sosyal Yardımlaşma Derneği(ELİF-DER) Başkanı Yeter Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın eşi Yeter Yılmaz öncülüğünde kurulan derneğin yönetiminde yer alan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın eşi Münire Tekintaş, Melek Garip ve […]

İhtiyaç sahiplerine maddi ve manevi destek sağlamak amacıyla bir yıldır faaliyet gösteren Elif Sosyal Yardımlaşma Derneği(ELİF-DER) Başkanı Yeter Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın eşi Yeter Yılmaz öncülüğünde kurulan derneğin yönetiminde yer alan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın eşi Münire Tekintaş, Melek Garip ve Narin Yılmaz’ı kabul eden Vali Balkanlıoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti.

“Hayra vesile olmak, hayır yapmak gibidir. Hayır yapmak isteyen insanların bazen ihtiyacı olmadığı eşyalarını, giysilerini alıp birilerine vermek, buna vesile olmak, mağdur durumda olanlara yardımcı olmak, çok önemli”diyerek, konuşmasına başlayan Vali Balkanlıoğlu, ”Elif-Der olarak, hem bizzat yardımcı oluyor, hem de vesile oluyorsunuz. Bunu da çok memnuniyetle gözlemliyoruz. Biz de Devletin resmi Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakıfları var. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlar yapılıyor. Bu iş için her ay periyodik olarak ödenek geliyor. Bu gönderilen paralarda sadece belli bir rakamla sınırlı değil. O periyodik payın dışında şayet proje yaparsanız bu proje için de ekstra para gönderiyorlar. Yardım yapan kuruluşların birbirinden haberdar olması lazım. Sizlerin de faaliyetleri bu yönde ve yakından ilgileniyorsunuz. Çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Elif Sosyal Yardımlaşma Derneği(ELİF-DER) Başkanı Yeter Yılmaz ise, derneğin faaliyetleri ile ilgili bilgi vererek, ”Elif Sosyal Yardımlaşma Derneğimiz, Ordu ilimizin 19 ilçesinde ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor. Kimi zaman hasta ve engellilerin yardımına koşuyor, kimi zaman kıyafet, kırtasiye, kitap, eşya ve gıda yardımlarıyla mağduriyetleri gidermeye çalışıyoruz” dedi ve kabulünden dolayı Vali İrfan Balkanlıoğlu’na teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır