Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Dünya Soykırımcı Katil ve Zalimlere Ne Zaman Dur Diyecek?

Dünya Soykırımcı Katil ve Zalimlere Ne Zaman Dur Diyecek?
  • EĞİTİM / GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 06 Nisan 2017
  • Dünya Soykırımcı Katil ve Zalimlere Ne Zaman Dur Diyecek? için yorumlar kapalı
  • 209 KEZ OKUNDU

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Ordu Şube Başkanı İsmail Çelenk, Suriye’de rejime ait savaş uçaklarının İdlib’te düzenlediği ve aralarında çocuklarında olduğu 100’ün üzerinde sivilin ölümüne sebep olan kimyasal saldırıyı sert sözlerle kınayarak, “Dünya soykırımcı katil ve zalimlere ne zaman dur diyecek.”dedi.

Memur Sen Eğitim Bir Sen Ordu Şube Başkanı İsmail Çelenk yaptığı yazılı açıklamada, Beşar Esad’ın sözde iktidarını korumak ve kurtarmak için İdlib’e saldırmasında 100’üzerinde insanların hayatlarını kaybettiğini ve 400’den fazla kişinin yaralandığını söyledi.

KATİLİAMI NEFRETLE ŞİDDETLE KINIYORUZ
Katlimı nefretle kınadıklarını vurgulayan Çelenk, şöyle devam etti: “İdlib’de kadın erkek, yaşlı çocuk demeden sivil halka klor gazlı kimyasal bombalarla saldırması, ilk belirlemelere göre 100’ün üzerinde insanın ölümüne 400’den fazla kişinin yaralanmasına sebep olmuştur. Haber bültenlerine yansıyan görüntüleri izlemek bile insanın yüreğini parçalamaktadır. İnsanlığımızdan utandıracak ölçüde vicdanları paramparça eden bu vahşetin failleri, temel insan haklarına ve değerlerine duyarsız işleyen egemen dünya düzeninin ne boyutta zalimliklere, acı ve ölümlere yol açtığını, açacağını bir kez daha göstermiştir. Katliamı şiddetle, nefretle kınıyor, yıllardır sürmekte olan bu zulmü sonlandırmak, faillerini cezalandırmak için ulusal ve uluslararası yetkin ve etkin organları görev ve sorumluluğa davet ediyoruz.”

ORTADOĞU İSLAM COĞRAFYASI ATEŞ VE KAN GÖLÜNE ÇEVRİLMİŞTİR

Politik çıkar ve paylaşım hesapları için Ortadoğu ve İslam coğrafyasının kan gölüne çevrildiğini kaydeden Çelenk, “ İnsan ve medeniyet değeri adına hiçbir hassasiyet ve önceliği kalmamış emperyalist güç odakları kendi politik çıkar ve paylaşım hesapları için bütün dünyayı özelikle Ortadoğu İslâm coğrafyasını ateş ve kan gölüne çevirmiştir. Yeni dengeler, denklemler, çıkar hesapları adına, çoğu hiçbir şeyden haberi olmayan mazlum, müdafaasız sivil insanları en feci şekilde katletmenin hiçbir akli, insani gerekçesi ve açıklaması olamaz. Savaş ortamında bile uyulması gereken bir hukuk vardır. Maalesef emperyalist zorbalar dünyasında uyulması gereken hiçbir hukuk ve ahlâk kuralı kalmayınca bu vahşi savaşın ve hesaplaşmanın ölümcül yükünü de ne yazık ki daha çok sivil halklar çekmektedir.Kanlı, kirli paylaşım ve güç hesaplaşmasında yüz binlerce kadın, çocuk kurban edilmektedir. Hangi hesap, hangi hedef çoğu yaşlı ve çocuk olan masum insanların ölümünü gerekli ve haklı görebilir? Bu zulüm ve faciaya ortak olanların, işledikleri suçu din, dil, köken ayrımına istinaden yapmaları, insanlığın medeniyet seviyesinin düştüğü sefil ve aşağılık durumu göstermesi açısından daha vahim ve dehşet vericidir.”diye konuştu.

Devletlerin, uluslararası kurumların, sivil toplum örgütlerinin yıllardan berikorkunç bir körlük ve duyarsızlıkla hadiselere seyirci kaldığını vurgulayan Eğitim Bir Sen Ordu Şube Başkanı İsmail Çelenk,“İnsanlığın duyarsızlığı katliamcılara cesaret vermekte, başta BM olmak üzere barış amaçlı birçok kuruluş zalimleri adeta ödüllendirmektedir. Yüzlerce benzer savaş suçu, önemsiz beyanatlarla geçiştirilerek, dünyanın gözü boyanmakta, gerçekte ise zulme gizli- açık izin ve imkân verilmektedir.Eğitim-Bir Sen olarak, işgal, yağma, talan ve en feci ölümlerle bölgeyi işgal ederek egemen olmak isteyen güçlere tepkimiz, pratik yaptırım ve sonucu olmayan kınama açıklamalarıyla geçiştirilemez diyoruz. Yaşananlar dayanma sınırını çoktan aşmıştır. Zulüm dayanılmaz olmuştur. Kelimelerin, beyanların anlamını yitirdiği, sözün tükendiği noktadayız. Bu vahşete, bu zalim zorbalığa daha fazla sessiz ve seyirci kalınamaz. Mazlumların gözyaşı zalimlerden hesap sorularak dinmeli, dindirilmelidir. Özellikle ve öncelikle bütün İslâm ülkeleri, bütün ümmet, insanî, dinî, tarihî sorumluluğunun bilinciyle gelişmelere önleyici bir etkiyle müdahil olmalıdır. Biz bu yönde yetkili kurum ve organları harekete geçmeye davet ediyoruz. “ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: