Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF. DR. ALİ ERBAŞ, BAŞKAN YILMAZ’I ZİYARET ETTİ

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF. DR. ALİ ERBAŞ, BAŞKAN YILMAZ’I ZİYARET ETTİ
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 07 Haziran 2018
  • DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF. DR. ALİ ERBAŞ, BAŞKAN YILMAZ’I ZİYARET ETTİ için yorumlar kapalı
  • 597 KEZ OKUNDU

Çeşitli programlar için beraberindeki heyetle birlikte Ordu iline gelen ve kendisi de Ordulu olan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Başkan Enver Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı gibi önemli bir makamın hemşehrileri tarafından temsil edilmesinin bütün Ordulular için gurur verici olduğunu söyledi.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINDA BİR HEMŞEHRİMİZİN OLMASI HEPİMİZ İÇİN GURUR TABLOSUDUR

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı Ordu Büyükşehir Belediyesinde ağırlamanın kendileri için bir onur olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz, “Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ali Erbaş ve heyetini Büyükşehir Belediyemizde ağırlamanın onurunu yaşıyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığı gibi kutsal bir makamın Ordu’dan bir büyüğümüz, hemşehrimiz ve ağabeyimiz tarafından yönetilmesi hepimiz için gurur vericidir. Ehliyet ve liyakat ile o makamda bir hemşerimizin olması gururunu bize yaşattığı için kendilerine teşekkür ediyorum. Böyle güzel ve ulvi bir göreve kendilerini layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza ve hükümetimize de özellikle şükranlarımı sunuyorum” dedi.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINA BAĞLI BİRİMLERLE KOL KOLA ÇALIŞIYORUZ

Başkan Enver Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı birimlerle kol kola çalıştıklarını belirterek, “Sayın Başkanımız göreve geldiğinde Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşen herhangi bir görev olduğunda karınca kaderince yapmaya çalışacağımızı ifade etmiştik Bu anlamda Diyanet İşleri Başkanlığımızın tüm birimlerinin yardımcısı olduğumuzu ve kol kola çalıştığımızı belirtmek isterim” diye konuştu.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF. DR. ALİ ERBAŞ, “BENİM İÇİN AYRI BİR ZİYARET OLDU”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ziyarette yaptığı konuşmada, “Sayın Başkanımıza göstermiş olduğu nezaketten dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Pek çok ilimizde kurumlarımızı ziyaret ediyoruz ama bugün benim için ayrı bir ziyaret oldu. Doğduğum, büyüdüğüm ve eğitimimin bir bölümünü almış olduğum kendi ilimin kurumlarını ziyaret etmek, Büyükşehir Belediyemizi ziyaret etmek benim için gerçekten ayrıcalıklı ve heyecan verici bir durum” şeklinde konuştu.

HEM ÜLKEMİZDE HEM DE İLİMİZDE GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPACAĞIZ

İki gün süreyle Ordu’da kalacaklarını, Kur’an kurslarını ve camileri ziyaret ederek yapılması gereken hizmet ve etkinlikleri tespit edeceklerini ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Hem ülkemizde hem de ilimizde din eğitimi ve diyanet hizmetleri noktasında inşallah güzel çalışmalar yapacağız ve bunun hazırlığı içerisindeyiz. Bütün kurumlar olarak el birliği içerisinde ülkemize ve özelde ise ilimize nasıl katkı sağlayabiliriz bunun heyecanı ve gayreti içerisindeyiz. Ordu’da bulunacağımız iki gün içerisinde genel müdürlerimiz, müftümüz ve diğer hocalarımızla birlikte verimli bir çalışma yapacağız. Kur’an kurslarımızı ve camilerimizi ziyaret

edeceğiz. Eksikliklerimiz nedir, yapmamız gereken hangi hizmetler ve etkinlikler var onlara bakacağız. İlimizde yapacağımız bütün hizmetlerde Rabbimizden bize yardımcı olmasını niyaz ediyorum. Bu vesileyle bütün hemşerilerimize hayırlı ramazanlar diliyor, tüm İslam âleminin önümüzdeki Kadir gecesini ve gelen bayramlarını tebrik ediyorum” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: