Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Değişimin Mimarı Ordu Büyükşehir Belediyesi

Değişimin Mimarı Ordu Büyükşehir Belediyesi
  • EKONOMİ / GENEL
  • 06 Haziran 2017
  • Değişimin Mimarı Ordu Büyükşehir Belediyesi için yorumlar kapalı
  • 245 KEZ OKUNDU
Karadeniz Bölgesi’nin incisi olarak adlandırılan, yerli ve yabancı herkesin doğası ve kültürüyle yaşanabilecek bir kent olarak gördüğü Ordu, son yıllarda yaşanan değişim ve dönüşümle birlikte daha da dikkat çekmeye başladı.
Büyükşehir Belediyesi ulaşımdan altyapıya, sosyal, sanatsal ve kültürel hayattan eğitime kadar birçok alanda yepyeni projeleri hayata geçirerek Ordu’yu marka kent olma yolunda diğer şehirlerin örnek alacağı illerden biri hâline getirdi.
İlçelerin tamamında sürdürdüğü sıcak asfalt çalışmalarıyla vatandaşların ulaşım konforunu sağlamaya başlayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, özellikle ilçe merkezlerinde hayata geçirdiği projelerle değişim ve dönüşümü hissettirmeye başladı.
ALTYAPI YENİLENİYOR
İlçe merkezlerindeki nüfus artışıyla birlikte yaya ulaşımında yaşanan sorunlara da el atan Büyükşehir, Altınordu ilçesinin Zübeyde Hanım ve Süleyman Felek Caddeleri’nin bir bölümünün yayalaştırılması projesi kapsamında çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Kısa bir süre önce caddelerin bir bölümünü araç trafiğine kapatarak projeyi hayata geçirmeye başlayan Büyükşehir Belediyesi, ilk etapta güzergâh boyunca içme suyu hatları ve abone bağlantılarının tamamını yeniledi. İleride oluşabilecek arızaların önüne geçmek amacıyla yapılan çalışmaların ardından, yağmur suyu kanallarının da yenileneceği açıklandı. YEDAŞ tarafından ise güzergâhta kabinlerin deplasesi yapılırken, doğal gaz çalışmaları da tamamlandı.
1.700 METRE KESİNTİSİZ YAYA YOLU
Geçmişte araç trafiğine kapatılarak sadece yaya ulaşımının sağlandığı Sırrıpaşa ve İsmetpaşa Caddeleri’ni birbirine bağlayacak projeyle birlikte kent merkezinde yaklaşık 1.700 m’lik bir güzergâh kesintisiz yaya ulaşımına açılmış olacak.
DIŞ CEPHE İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Köprübaşı’nın yeniden düzenlenmesi ve dış cephe iyileştirme projesinin de tamamlanmasıyla birlikte kentin kalbinin atacağı bir cadde ortaya çıkacak. Cephe Düzenleme ve Yayalaştırma çalışmaları kapsamında iş iskelelerinin Yalı Camii civarında kurulumuna başlandı. Yaklaşık 115 binanın dış cephesine müdahale edilecek projede, Süleyman Felek Caddesi üzerinde bulunan binaların ön cephesi ve 44 binanın da yan cepheleri yapılacak. Böylece binaların renk ve görünümleri, yayalaştırma çerçevesindeki projeyle birlikte uyumlu hâle getirilecek.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: