Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

çişleri Bakanlığı İzleme Değerlendirme Sistemi (İZDES) Heyeti Ordu’da

çişleri Bakanlığı İzleme Değerlendirme Sistemi (İZDES) Heyeti Ordu’da
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 17 Şubat 2018
  • çişleri Bakanlığı İzleme Değerlendirme Sistemi (İZDES) Heyeti Ordu’da için yorumlar kapalı
  • 232 KEZ OKUNDU
İçişleri Bakanlığının başlattığı İzleme Değerlendirme Sistemi(İZDES) projesi kapsamında, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı T. Sabri Erdil başkanlığındaki heyet, çalışma ziyaretinde bulunmak üzere Ordu’ya geldi.
Müsteşar Yardımcısı T.Sabri Erdil, Strateji Geliştirme Başkanı Yunus Sezer, Tuğgeneral Ali İhsan Ersoy, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Ok, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan, 1. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan ve uzmanlardan oluşan İZDES heyeti, Ordu’daki çalışma programına Vali Seddar Yavuz’u ziyaret ederek başladı.
Vali Seddar Yavuz’a, Ordu’da gerçekleştirecekleri çalışma programı hakkında bilgi veren İZDES heyeti, ziyaretin ardından Ordu Ticaret ve Sanayi Odasında, bazı meslek odaları, muhtarlar, okul aile birlikleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.
Toplantı öncesinde, İZDES Ordu çalışma programı hakkında basın mensuplarına açıklamada bulunan Müsteşar Yardımcısı T.Sabri Erdil, İçişleri Bakanlığının bir projesi olan İzleme Değerlendirme Sistemi(İZDES) kapsamında çalışma ziyareti ve toplantılar gerçekleştirmek üzere Ordu’ya geldiklerini söyledi.
T.Sabri Erdil, “İZDES Projesi, Bakanlığımızın verdiği hizmetleri, merkez ve bağlı kuruluşlar olarak verdiği hizmetlerin, sahadaki etkilerini değerlendirmek, izlemek ve o değerlendirme ve izleme sonucunda bir takım düzenlemeler, iyileştirmeler geliştirmek amacıyla bugün buradayız. Ziyaret kapsamında aramızda bulunan arkadaşlarımızla birlikte bir günlük çalışma doğrultusunda bugün Ordu’dayız. Çalışmamızın ilk ayağı, bakanlığımızın hizmet verdiği taraflar olarak ilgili kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları, onların temsilcileri ile bir istişare, değerlendirme ve karşılıklı bir paylaşımda bulunacağız. İkinci ayağında ise yine bakanlığımızın verdiği hizmetler ile ilgili olarak hizmet almış vatandaşlarımızla birebir sohbet edeceğiz. Ev ziyaretlerinde bulunacağız ve onların değerlendirmelerini almaya çalışacağız” dedi.
İZDES Projesinin amacıyla ilgili açıklamada bulunan Erdil, “Burada ana amacımız, Türkiye’de değişimi yaşamak, yönetişim sistemini izlemek ve görmek, kamunun verdiği özellikle bizim bakanlığımızın verdiği hizmetlerin kalitesini yerinde izlemek, görmek ve bürokrasinin oluşturduğu yükleri, işleyişlerdeki aksaklıkları izlemek vatandaş odaklı bir yönetim biçimi, vatandaşa hizmet odaklı, vatandaş memnuniyeti odaklı bir hizmet anlayışını tesis etmek, görmek bu alanda bakanlığımızın yürüttüğü hizmetleri yerinde görmek istiyoruz” diye konuştu.
Vatandaşların dinleneceğini ve hizmete ilişkin değerlendirmelerinin alınacağını ifade eden Erdil, “Yapacağımız çalışma, değerlendirmeleri almak ve o değerlendirmeler ile karşılıklı bir iyileştirme süreci geliştirmek. Dinlemek her şeyden önce. Bizim malum devletimizin dinleme refleksi fazla gelişmemiştir. Ancak, bu yeni yönetişim sistemi, Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi, bütün kurumların bu anlamda dönüşümünü sağlayacaktır. Dinleme odaklı, vatandaş ile empati yaparak, karşılıklı, daha etkin, daha kaliteli, direkt vatandaşa hizmetleri ulaştırıcı bir sürecin geliştirilmesini sağlamak. Bu çerçevede biz bütün müsteşar yardımcıları ile sahaya çıkıp İçişleri Bakanlığımızın hizmetlerini sahada, taraflar ile iletişim kurarak ilgili taraftarımızla, vatandaş ile daha doğrusu direkt iletişim kurarak, bu iletişimde karşılıklı vatandaşın değerlendirmelerini anlamak, vatandaşları dinlemek çerçevesinde bütün arkadaşlarımız ile Türkiye’yi il il dolaşıyoruz. Diğer müsteşar arkadaşlarımız ile aşağı yukarı bugün 17’nci ili dolaşıyoruz. Buradan almış olduğumuz değerlendirmelerin bir kısmını hemen sisteme yansıtıyoruz, bir kısmını ise değerlendirmeler sürecinden geçirip sonra uygulamaya yansıtmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.
İZDES heyeti, bazı meslek odaları, muhtarlar, okul aile birlikleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile yaptıkları toplantının ardından, İçişleri Bakanlığından hizmet alan yerel paydaş ziyaretlerinde bulundu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: