• DOLAR
  %2,24
 • EURO
  %2,89
 • ALTIN
  %2,51
 • BIST
  %0,60
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Eğitim-İş’i Ziyaret Etti

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun Eğitim-İş’i Ziyaret Etti

Yeni Eğitim Müfredatının Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından kamuoyuyla paylaşılmasının ardından müfredata yönelik eleştiriler devam ediyor. Ordu’da bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP yöneticileriyle birlikte Eğitim-İş Ordu Şubesini ziyaret ederek müfredatla ilgili düşünce ve eleştirilerini ifade etti. Görüşmede Eğitim-İş Ordu Şube Başkanı Hikmet Pala, sendikanın yeni müfredatla ilgili görüşlerini açıkladı. Hikmet Pala […]

Yeni Eğitim Müfredatının Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından kamuoyuyla paylaşılmasının ardından müfredata yönelik eleştiriler devam ediyor.

Ordu’da bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, CHP yöneticileriyle birlikte Eğitim-İş Ordu Şubesini ziyaret ederek müfredatla ilgili düşünce ve eleştirilerini ifade etti.

Görüşmede Eğitim-İş Ordu Şube Başkanı Hikmet Pala, sendikanın yeni müfredatla ilgili görüşlerini açıkladı. Hikmet Pala şunları ifade etti:

“Bakanımız İsmet Yılmaz yeni müfredatı açıklayınca gördük ki, bu müfredat sayın bakanımızın ifade ettiği gibi 100 Bine yakın öğretmenin ve velinin görüşü alınarak hazırlanan müfredat değildir. Bu müfredat yandaş bir sendika tarafından daha önce açıklanan “Müfredatın demokratikleştirilmesi” adlı taslak çalışmasıdır. Bakanlığın kılavuzu yine yandaş sendika olmuştur.”

Çağın gereklerine uygun biçimde hazırlandığı söylenen müfredatın aslında cumhuriyet değerlerini toplumdan uzaklaştırmak için hazırlandığını ifade eden Hikmet Pala, “Müfredatla Cihat eğitimi okullara sokulmuş, cumhuriyet değerleri ve Atatürk ilkeleri eğitimden uzaklaştırılmıştır” dedi.

Hikmet PALA konuşmasını “Bakanımız öğrencilere aktarılması hedeflenen Adalet, Dürüstlük, Saygı-sevgi, Vatanseverlik ve Yardımseverlik gibi kök değerlerin müfredata eklendiğini açıklamıştır. Öyleyse biz de bu değerleri müfredata ekledik diyenlere soralım? Bu değerler bu toplumda, eğitim sistemimizde Adalet ve Kalkınma Partisi’nden önce yok muydu? “ diyerek sürdürdü.

Milli Eğitim Bakanlığının birçok uygulamasının müfredata koydukları kavramlarla çeliştiğini iddia eden Pala şunları ifade etti:

“Bütün okul müdürlüklerini yandaşlarınızla doldurdunuz. Sınav ve liyakat esasını bitirdiniz. Bu mudur adalet anlayışınız?

Sözleşmeli öğretmenleri kadroya geçirip bundan sonra kadrolu öğretmen alacağız dedikten sonra atamaları hep sözleşmeli olarak yaptınız. Bu mudur dürüstlük anlayışınız?

İmam Hatip okulları gözbebeğimizdir diyerek diğer okullara giden çocuklarımızı ötekileştirdiniz. Bu mudur müfredata koyduğunuz yeni adalet değeriniz?”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır