Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Çevre Günü’nde Başkan Tekintaş ve Öğrenciler Çöp Topladı

Çevre Günü’nde Başkan Tekintaş ve Öğrenciler Çöp Topladı
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 05 Haziran 2018
  • Çevre Günü’nde Başkan Tekintaş ve Öğrenciler Çöp Topladı için yorumlar kapalı
  • 498 KEZ OKUNDU

Altınordu’da “5 Haziran Dünya Çevre Günü” nedeniyle Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve Karşıyaka Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu öğrencileri Tayfun Gürsoy Parkı’nda temizlik yaptı.

Altınordu Belediyesi tarafından organize edilen etkinliğe yaklaşık 40 öğrenci katıldı. Öğrenciler Tayfun Gürsoy Parkı’nda çöp ve zararlı atıkları topladı.

Gerçekleştirilen etkinliğe Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Karşıyaka Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Müdürü Arzu Koz, Altınordu Belediyesi birim müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik öncesinde konuşan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu’da temizliğe büyük önem verdiklerini belirtti.

“TEMİZLİĞE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Başkan Tekintaş, yaptığı konuşmada; “5 Haziran Dünya Çevre Günü olması dolayısıyla yaşadığımız çevreyi temiz tutabilmek, yaşanabilir kılabilmek ve özellikle de gelecek nesillere mükemmel bir şehir aktarabilmek için bizde gece gündüz çalışmalarımıza devam ediyoruz. En önemli gördüğümüz hususların başında temizlik geliyor. Çocuklarımız için oluşturduğumuz parkların, yeşil alanların çöpten arındırılarak korunabilmesi gerekiyor. Bunun içinde evlatlarımıza çocuklarımıza hem bu bilinci aşılayabilmek hem de geleceği bu şekilde onlara aktarabilmek için bizde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Özellikle etkinliğimize katılan Karşıyaka Vilayetler Birliği Anaokulumuzun idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum. Evlatlarımızla birlikte Altınordu İlçemizin en güzel mekanlarından Tayfun Gürsoy Parkı’nda bir farkındalık oluşturulsun diye temizlik yapacağız. Çöpleri toplayacağız. Çevreyi kontrol edeceğiz. Sahilimizi güzel kılabilmek için öğrencilerimizle birlikte bu parkı elden geçirmiş olacağız. Bu duyarlılık bu hassasiyet devam etsin istiyoruz. Dünya Çevre Günü hepimiz için kutlu ve mutlu olsun.”şeklinde konuştu.

MÜDÜR KOZ: “BU ETKİNLİKTE OLMAKTAN MUTLUYUZ”

Karşıyaka Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Müdürü Arzu Koz ise, “Çevre temizliği ve çevre duyarlılığına okul olarak büyük önem veriyoruz. Burada da Altınordu Belediyemiz ile birlikte “5 Haziran Dünya Çevre Günü” olması nedeniyle gerçekleştirilen “Temizlik” etkinliğini gerçekleştiriyoruz. Böylesine bir etkinlikte öğrencilerimizle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve öğrenciler Tayfun Gürsoy Parkı’nda çöp topladılar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: