• DOLAR
  %-0,39
 • EURO
  %1,04
 • ALTIN
  %0,91
 • BIST
  %-0,05
Çatalpınar 2017’ye Yeni Yatırımlarla Giriyor

Çatalpınar 2017’ye Yeni Yatırımlarla Giriyor

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Çatalpınar’da hayata geçirdiği ve 2017 yılında gerçekleştirmeyi planladığı yatırımların değerlendirildiği toplantıda meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Enver Yılmaz, Çatalpınar’la ilgili hizmet aşklarının 2017 yılında da devam edeceğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan değerlendirme toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’la birlikte Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet […]

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Çatalpınar’da hayata geçirdiği ve 2017 yılında gerçekleştirmeyi planladığı yatırımların değerlendirildiği toplantıda meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Enver Yılmaz, Çatalpınar’la ilgili hizmet aşklarının 2017 yılında da devam edeceğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan değerlendirme toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’la birlikte Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe, OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları ve STK temsilcileri katıldı.

10 MİLYON TL YOL YATIRIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Başkan Yılmaz, Çatalpınar’daki ulaşım sorunlarının çözümü için üç yılda 10 milyon TL harcadıklarını söyleyerek, “2014-2016 yılları arasında Çatalpınar ilçemizde 14,8 km sıcak asfalt, 23,2 km sathi asfalt kaplama, 650 m beton yol, 21 km tesviye (yeni yol açma) ve yol onarımı (yol genişletme), 126 km stabilize yol, 607 km reglaj, 594 km hendek temizliği, 49 km asfalt yama işi, 1.046 m koruge boru ve 17 bin m3 taş duvar yapımı gerçekleştirdik. 2017 yılı yol çalışmaları kapsamında ise toplam 2 milyon 500 bin TL maliyetinde olan 1,8 km sıcak asfalt, 13,5 km sathi asfalt kaplama, 500 m beton yol, 8,35 km tesviye (yeni yol açma) ve yol onarımı (yol genişletme) ve 14 km stabilize yol yapacağız” dedi.

İÇME SUYUNA 4 MİLYON 800 BİN TL HARCANDI

2014-2016 yılları arasında 944 bin TL içme suyu tahsilatı yaptıkları Çatalpınar’a aynı süre içerisinde 4 milyon 800 bin TL içme suyu ve kanalizasyon yatırımı da gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Çatalpınar ilçemizde son 3 yılda yaklaşık 944 bin TL’lik su tahsilatı yaptık. Buna karşılık 4 milyon 609 bin TL harcama yaparak 28.85 km’lik içme suyu ve kanalizasyon hattı, 3 adet içme suyu deposu ve 1 adet atık su arıtma tesisini faaliyete geçirdik. 2017’de ise 2 milyon TL harcamayla 16,2 km içme suyu isale ve şebeke hattı ile 600 m kanalizasyon hattı çalışması yapacağız” şeklinde konuştu.

ÇATALPINAR, KENT MEYDANINA KAVUŞACAK

Başkan Yılmaz konuşmasında ilçedeki diğer yatırımlara da değinerek, “Altyapı ve ulaşım alanındaki yatırımlarımızın tamamının ihalesini gerçekleştirdik. Havaların ısınmasıyla birlikte çalışmalara başlayacağız. Bunun yanında hazırlıkları devam eden Kent Meydanı Projemiz tamamlandıktan sonra meydanın etrafındaki binalara da dış cephe giydirmesi yapacağız. Bunun yanı sıra çok amaçlı kültür merkezi yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Toplantıda Ulaşım Dairesi Başkanı Abdulkadir Hatipoğlu ve OSKİ Yatırım İnşaat Dairesi Başkanı Nurettin Karagöz tarafından ilçe genelindeki yol ve içme suyu yatırımlarıyla ilgili bilgi verildi.

BAŞKAN TÜRE, “ALTYAPI SORUNLARIMIZ ÇÖZÜLDÜ”

Çatalpınar Belediye Başkanı Ahmet Türe, Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yol ve içme suyu çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek, “43 yıldır ilçe statüsünde olan Çatalpınar, Büyükşehirle birlikte çevre yoluna kavuştu. Altyapı ve kanalizasyon sorunlarımız çözüldü. Çatalpınarlılar olarak, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’a ve ekibine ilçemiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır