• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Büyükşehirden Hayvancılığa Destek

Büyükşehirden Hayvancılığa Destek

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen “LSD (Sığırların Nodüler Ekzantemi) Aşısı Uygulama Projesi” devam ediyor. 114 BİN 753 BÜYÜKBAŞ HAYVAN AŞILANIYOR Ordu ilinde ilk defa 2014 yılında görülen sığırların nodüler ekzantemi hastalığına karşı aşılama çalışmaları Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülürken, proje kapsamında […]

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülen “LSD (Sığırların Nodüler Ekzantemi) Aşısı Uygulama Projesi” devam ediyor.
114 BİN 753 BÜYÜKBAŞ HAYVAN AŞILANIYOR
Ordu ilinde ilk defa 2014 yılında görülen sığırların nodüler ekzantemi hastalığına karşı aşılama çalışmaları Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yürütülürken, proje kapsamında il genelinde kayıtlı olan 114 bin 753 büyükbaş hayvanın aşılama işlemi yapılıyor.
BÜYÜKŞEHİR 344 BİN 300 DOZ LSD AŞISI TEMİN ETTİ
Hastalığın hayvanlar arasında hızlı bulaşması ve büyük ekonomik kayıplara neden olmasından dolayı aşılamanın sürekli olarak uygulanması gerektiğini ifade ekipler, 2017 yılı aşı uygulamaları için Büyükşehir Belediyesi tarafından 344 bin 300 doz LSD aşısının temin edildiğini belirtti.
EKONOMİK KAYBIN ÖNÜNE GEÇİLİYOR
Aşılama işlemleri, Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince il genelinde tüm ilçe ve mahallelerde devam ediyor. Uygulanan proje ile hayvanların bu hastalıktan korunarak veriminin artırılması ve ekonomik kaybın önüne geçilmesi hedefleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır