• DOLAR
  %0,46
 • EURO
  %0,66
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
Büyükşehirden Eğitime Büyük Destek

Büyükşehirden Eğitime Büyük Destek

 Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinde gençlere yönelik yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Başkan Enver Yılmaz, geleceğin teminatı gençlerin okulda aldıkları eğitime katkı sağlayacak, bilgi ve becerilerini geliştirecek ve okul dışındaki zararlı ortamlardan uzak durmalarına yardımcı olacak “Altınordu Mimar Sinan Bilgi Evi’nde derslerin başladığını söyledi. BİR HAFTADA 202 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI Başkan Yılmaz, bilgi evinde […]

 Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesinde gençlere yönelik yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Başkan Enver Yılmaz, geleceğin teminatı gençlerin okulda aldıkları eğitime katkı sağlayacak, bilgi ve becerilerini geliştirecek ve okul dışındaki zararlı ortamlardan uzak durmalarına yardımcı olacak “Altınordu Mimar Sinan Bilgi Evi’nde derslerin başladığını söyledi.
BİR HAFTADA 202 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI
Başkan Yılmaz, bilgi evinde ortaokul seviyesindeki öğrencilere hizmet verileceğini söyleyerek, “Altınordu Mimar Sinan Bilgi Evinde ilk etapta ortaokul çocuklarına yönelik eğitim vereceğiz. 4 farklı grupta yaklaşık 800 öğrenciye eğitim verebilme imkânına sahip bilgi evine, kayıtların yeni başlamasına rağmen bir haftada 60’ı 5. sınıf, 40’ı 6. sınıf, 30’u 7. sınıf ve 22’si 8. sınıf olmak üzere toplam 190 öğrenci kayıt yaptırdı. İlerleyen haftalarda tam kapasiteye ulaşacağımız düşünüyorum” dedi.
EĞİTİMLER ÜCRETSİZ VERİLECEK
Verilen eğitimlerin ücretsiz olacağını belirten Başkan Enver Yılmaz, “Eğitimlerimizin tamamen ücretsiz olarak verileceği Altınordu Mimar Sinan Bilgi Evi, 700 m2 kapalı alana sahip olup 5 adet derslikle birlikte kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, akıl oyunları salonu, çok amaçlı salon, veli bekleme salonu, bay-bayan mescit ve idare odasından oluşuyor” diye konuştu.
BİLGİ EVLERİNDE YOK YOK
Bilgi evlerinde öğrencilere yönelik bilgi destek programı, değerler eğitimi, yaz etkinlikleri, kütüphane, internet ve bilişim hizmetleri ile gezi programları gibi birçok etkinlik olacak.
OKUL DERSLERİ TEKRAR EDİLECEK
Bilgi evlerinde Türkçe, matematik, fen bilimleri ve İngilizce dersleri müfredat çerçevesinde yeniden işlenerek öğrencilerin ders tekrarı yapması sağlanacak. İçerisinde hem öğrencilere hem de velilere yönelik kitapların bulunduğu zengin kaynaklara sahip kütüphane sayesinde öğrenci ve veliler okuma alışkanlığı kazanacak.
DEĞERLER EĞİTİMİ VERİLECEK
Çocukların psikolojik, bilişsel ve sosyal gelişimine uygun olarak temel değerleri kazanmasını ve toplumda yarar sağlayacak bu değerleri davranışlarıyla ifade etmesini sağlamak amacıyla değerler eğitimi verilecek.
YAZ KAMPI VE GEZİ PROGRAMI DÜZENLENECEK
İçerisinde Kur’an-ı Kerim ve siyer eğitimi, havuz programları, İngilizce dil kampı, deniz kampı programları ve kulüp faaliyetlerinin olduğu bilgi evlerinde yaz etkinlikleri de yapılacak. Öğrencilerin Ordu ilini ve Türkiye’yi daha iyi tanıyabilmesi amacıyla tarihi, coğrafi ve kültürel anlamda önemli olan yerlere gezi programları düzenlenecek.
ÜCRETSİZ BİLGİSAYAR VE İNTERNET HİZMETİ VERİLECEK
İnternet kafelerin güvensiz ve olumsuz ortamından uzak tutulması amacıyla öğrencilere, bilgi evlerinde sunulan güvenilir ve hızlı internet imkânıyla birlikte hazırladıkları ödev ve projelerin ücretsiz olarak çıktısını alma imkânı sağlanacak. 30 dakika kitap okuyan öğrenciler, daha sonra internet ve bilgisayar hizmetinden faydalanabilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır