• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Büyükşehir Ekipleri Gece Gündüz Yollarda

Büyükşehir Ekipleri Gece Gündüz Yollarda

Ordu Büyükşehir Belediyesi, tüm yurtta olduğu gibi Ordu ilinde de etkisini gösteren yoğun kar yağışından dolayı kapanan mahalle ve grup yollarını ulaşıma açmaya devam ediyor. Kar yağışının durmasıyla birlikte sürdürülen çalışmalar neticesinde, kısmen kapanan 500’e yakın mahalle ve grup yolunun büyük bir kısmı tekrar ulaşıma açıldı. KAR YAĞIŞI ORTA KESİMLERDE ETKİLİ OLDU Kar yağışı orta […]

Ordu Büyükşehir Belediyesi, tüm yurtta olduğu gibi Ordu ilinde de etkisini gösteren yoğun kar yağışından dolayı kapanan mahalle ve grup yollarını ulaşıma açmaya devam ediyor. Kar yağışının durmasıyla birlikte sürdürülen çalışmalar neticesinde, kısmen kapanan 500’e yakın mahalle ve grup yolunun büyük bir kısmı tekrar ulaşıma açıldı.

KAR YAĞIŞI ORTA KESİMLERDE ETKİLİ OLDU

Kar yağışı orta kesimlerde daha fazla etkili olurken, kar kalınlığı Kabadüz ilçesinde 60 cm, İkizce ilçesinde 55 cm, Fatsa, Çatalpınar, Gürgentepe ve Ulubey ilçelerinde ise 50 cm’ye ulaştı. Yoğun kar yağışı Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çaybaşı, Kabataş, Korgan ve Kumru ilçelerinde de etkisini gösterirken, il genelindeki kar kalınlığının ortalama 40 cm olduğu belirtildi.

301 MAHALLE YOLU ULAŞIMA AÇILDI

350 personel, 282 araç ve iş makinesiyle 19 ilçenin tamamında karla mücadele çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kar yağışının durmasının ardından kapalı olan mahalle ve grup yollarını ulaşıma açmak için seferber oldu. Yoğun kar yağışıyla birlikte yolu kapanan 301 mahalleye, dün akşam başlayan çalışmalarla birlikte tekrar ulaşım sağlanırken, kapalı olan diğer mahalle ve grup yollarında ise çalışmalar aralıksız devam ediyor. Büyükşehir ekipleri, yol açma çalışmalarının neticesinde 19 hastanın sağlık kuruluşlarına ulaştırılması ve 16 cenazenin defin işleminin de yapılmasını sağladı.

350 PERSONEL VE 282 ARAÇLA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Başkan Enver Yılmaz, karla mücadele çalışmalarında önceliğin hasta vatandaşlara ulaşımın sağlanması, cenazelerin defnedilmesi ve grup yollarının açılması olduğunu belirterek, “Ekiplerimiz, 19 ilçenin tamamında zor şartlar altında görev yapmakta olup, araç ve personel konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Söylediğimiz gibi kar, artık bizim için esaret değil nimettir. Yaptığımız hazırlıklar neticesinde 350 personel, 282 araç ve iş makinemizle yürüttüğümüz karla mücadele çalışmalarımız başarılı bir şekilde devam ediyor. Aciliyet gerektiren müdahalelerin ardından, mahalle yollarını ve diğer yolları açıyoruz” şeklinde konuştu

ACİL DURUMLARDA “444 1 052”Yİ ARAYIN

Vatandaşların acil durumlarda 444 1 052 numaralı çağrı merkezini arayarak haber vermesini, karla mücadele çalışmalarını aksatacak asılsız ihbarlardan da uzak durulması gerektiğini söyleyen Başkan Yılmaz, sürücülerin araçlarında zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmasını istedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır